Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ekomarina, zamek krzyżacki, a może niezwykła ławeczka? Piątka w trasie

19.07.2019

Region

„Piątka na wakacjach” – nasi reporterzy znów ruszyli w teren, by pokazać najciekawsze miejsca w regionie, które podczas wakacji po prostu warto odwiedzić.

Piątkową (19.07) podróż rozpoczęliśmy od Starych Juch. Punktem obowiązkowym była wieża widokowa, z której podziwiać można piękne mazurskie krajobrazy. A już w sobotę (20.07) kolejna, jubileuszowa edycja imprezy, przyciągającej fanów reggae z całej Polski, czyli Juchy Soundsystem. 3 sierpnia tłumy zjadą nad jezioro Jędzelewo, by uczestniczyć w Pikniku Jaćwieskim.

Kolejnym przystankiem na mapie „Piątki na wakacjach” były Wydminy.

O urokach Wydmin opowiadał nam Andrzej Cieśluk, zastępca wójta gminy Wydminy.

W Giżycku, nad Niegocinem, odwiedziliśmy Ekomarinę i Twierdzę Boyen.

Rady, jak bezpiecznie wypoczywać na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, przekazał Karol Dylewski z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Już 8 sierpnia nie lada gratka dla mieszkańców Giżycka oraz turystów, czyli Operacja Boyen. A co jeszcze warto zobaczyć w Twierdzy Boyen? Mówi Hubert Sikorski z placówki.

Ekipa „Piątki na wakacjach” z Giżycka udała się do Rynu, by zwiedzić zamek krzyżacki.

Magdalena Kosatko, kierownik ds. sprzedaży zdradziła nam, że na zamku w Rynie straszy.

Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy w Rydzewie, gdzie serbski mistrz kuchni opowiedział nam o specjałach kuchni lokalnej i nie tylko.

A co ciekawego można robić w wakacje w tych miejscowościach? Nasz reporter Marcin Banachowski pytał o to napotkanych turystów.

Kolejna odsłona wyprawy już 26 lipca. Tym razem odwiedzimy między innym Sejneńszczyznę oraz Augustów.

Źródło: Radio 5
Autor: mb