Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ełcki dworzec kolejowy czeka gruntowna modernizacja

02.12.2020

Ełk

Do 2023 roku jak zapewnia Wojciech Kossakowski, poseł PiS, zmodernizowany zostanie ełcki dworzec kolejowy. Parlamentarzysta mówi, że umożliwi to Wieloletni Fundusz Inwestycji Kolejowych, który opiewa na sumę niemal 75 miliardów złotych.

Dworzec ma być bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Do tego dojść ma nowy tunel. Zastąpi ten dotychczasowy, łączący centrum Ełku z osiedlem Zatorze.

Do 2023 roku powstać ma także zupełnie nowy tunel pod torami w okolicy ulicy Towarowej. Dzięki temu piesi i kierowcy nie będą musieli przekraczać aż 8 torów między obiema częściami ełckiego cmentarza. Z tego samego funduszu przebudowany ma zostać wiadukt nad ulicą Dąbrowskiego oraz most na rzece Ełk, po którym pociągi jadą w stronę Białegostoku. Jak mówi Rafał Karaś, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości, takie działania pomogą w rozwoju gospodarczym.

Działania w zakresie modernizacji infrastruktury kolejowej są dofinansowane ze środków unijnych z instrumentu „Łącząc Europę”. Do tematu nowych inwestycji kolejowych w Ełku i regionie będziemy z pewnością wracać.

Źródło: Radio 5
Autor: wm