Imieniny: Reginy, Patryka, Zbyszka 17 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Elektryfikacja za ponad pół miliarda

Foto: Radio 5

Ełk-Korsze

Ruszają prace związane z opracowaniem dokumentacji dla planowanej modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej Ełk-Korsze. PKP PLK podpisało już umowę z firmą, która zajmie się stworzeniem projektu.

Roboty budowlane mają być prowadzone w latach 2020-2023. Ich głównym efektem ma być skrócenie o pół godziny czasu podróży z Olsztyna do Ełku przez Korsze. Czas przejazdu po zakończeniu elektryfikacji ma wynosić maksymalnie 1 godzinę i 50 minut.

Poprawi się również standard obsługi podróżnych. Wykonawca opracuje dokumentację modernizacji 7 stacji: Stare Juchy, Wydminy, Giżycko, Sterławki Wielkie, Kętrzyn, Tołkiny i Korsze. Odnowione zostaną również przystanki: Woszczele, Siedliska, Niegocin, Sterławki Małe, Martiany, Nowy Młyn i Linkowo.

Jak podaje na swojej stronie internetowej PKP PLK – perony będą wygodniejsze. Każdy zostanie wyposażony w wiaty, ławki i funkcjonalne oświetlenie. Poprawi się oznakowanie i informacja o kursowaniu pociągów. Będą też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Poza elektryfikacją planowana jest także kompleksowa wymiana torów oraz remont urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W planach jest przebudowa 78 przejazdów kolejowo-drogowych i przejść dla pieszych. Prace obejmą 145 obiektów inżynieryjnych, m.in. mosty i wiadukty kolejowe.

Opracowanie dokumentacji ma kosztować ponad 16 milionów złotych, natomiast szacunkowy koszt całej inwestycji to ponad pół miliarda złotych.

Autor: apk     Źródło: PKP PLKData: 10 października 2017

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. Antek Odpowiedz

    Suwalki elk az prosza sie o elektryfikacje i normalne tory , potezne zainteresowanie byloby podroznych taka relacja dokladnie suwalki gdansk Tylko nie przez warszawe i wroclaw a przez elk olsztyn ale co tam drewniane tory leza jak lezaly i jeszcze przez 30 lat beda lezec potem wymienia na nowe drewno szkoda gadac normalnie tylu studentow jest z olsztyna tyle osob uczy sie z olecka w suwalkach tylu turystow w okresie wakacyjnym by bylo ale mozna tylko pisac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.