Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ełk w kolorach tęczy. Odbył się Światowy Festiwal Folkloru

21.06.2019

Ełk

Wszystkie kolory tęczy dostrzec można w Ełku. A to za sprawą Światowego Festiwalu Folkloru Rainbow, który odbywa się w mieście już po raz szesnasty.

Na scenie Ełckiego Centrum Kultury prezentują się w różnobarwnych narodowych strojach zespoły z najdalszych zakątków świata. To nie tylko reprezentanci państw europejskich z Bułgarii, Serbii, Litwy, Bośni i Hercegowiny czy Francji, ale również z Turcji, Algierii czy Egiptu.

Nowością w tym roku, przygotowaną specjalnie dla widowni, są codzienne występy wszystkich zespołów. – To trzy dni wypełnione koncertami – mówi Daniel Wiszowaty, przedstawiciel gospodarzy – Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk.

Wśród wielu zaproszonych na Mazury gości nie zabrakło również przedstawicieli południowych krańców naszego kraju. Mowa o góralach z Zespołu Kasinianie-Zagórzanie z Kasiny Wielkiej.

Festiwal Tęcza to wydarzenie, w którym warto wziąć udział, zasiadając na widowni.

Światowy Festiwal Folkloru Rainbow rozpoczął się od dobrych wieści.
– Grupa średnia Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk” wytańczyła pierwsze miejsce na festiwalu w Rumunii – mówi Monika Wielgat, instruktor tańca.

Koncerty w ramach Światowego Festiwalu Folkloru Rainbow odbywają się do niedzieli (23.06) w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury. Codziennie o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe