Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Elżbieta Pańko Ełczaninem Roku

15.06.2018

Ełk

Elżbieta Pańko – emerytowana nauczycielka, społeczniczka Ełczaninem Roku 2017. Kapituła tytułu wybrała panią Elżbietę spośród dziewięciu zgłoszonych kandydatów do tego tytułu.
Ełczanin Roku – ten tytuł przyznawany jest co roku przez kapitułę przy Towarzystwie Miłośników Ełku. W ten sposób członkowie Towarzystwa pragną uhonorować najbardziej zasłużonych mieszkańców miasta i osoby związane z Ełkiem.

Wanda Gawrysiak – Prezes Towarzystwa Miłośników Ełku.

Elżbieta Pańko jest emerytowanym nauczycielem, w zawodzie przepracowała 43 lata. Obecnie aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, między innymi w Zarządzie Sekcji Emerytów i Rencistów, jest członkiem Stowarzyszenia Byłych Nauczycieli Bakałarz, Mazurskiego Towarzystwa Naukowego i Stowarzyszenia Twórców Kultury. Pełni w tych instytucjach funkcje kronikarza. Organizuje również cykliczne wykłady z dziedziny sztuki, popularyzujące rzeźbę, malarstwo i architekturę.
Od samego początku jest członkiem Towarzystwa Miłośników Ełku, gdzie pełni funkcję sekretarza. Organizuje konkursy plastyczne dla uczniów szkół z Ełku i powiatu.

Uroczysta gala wręczenia nagrody Ełczanin Roku odbędzie się 25 czerwca w Ełckim Centrum Kultury.