Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji 22 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Tomek Suchocki
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


FORTE przekaże 10 mln na budowę lotniska

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

10 milionów złotych przekaże na budowę lotniska w Suwałkach Fabryka Mebli „FORTE”. W środę (02.08) Czesław Renkiewicz, prezydent miasta i Maciej Formanowicz, prezes firmy podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie. Prezydent podkreślał, że to historyczny moment, bo dotychczas żadna firma nie udzieliła miastu tak dużego wsparcia.

Prace przy budowie lotniska mają ruszyć na przełomie września i października, a całość ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku. W ramach inwestycji, kosztem około 15 milionów złotych, powstanie mierzący 1320 metrów pas startowy i infrastruktura gotowa przyjąć samoloty, zabierające na pokład do 50 pasażerów. Maciej Formanowicz nie krył, że pomoc ma ścisły związek z inwestycją FORTE w Suwałkach. Na terenie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej firma buduje nowoczesny zakład produkcji płyt wiórowych za 700 milionów złotych. To największa inwestycja w branży meblarskiej w Europie. Zakład zatrudni około 1000 osób. Prezes zaznaczył, że fabryka wymaga szybkiej łączności ze światem. Jako przykład dał potrzebę sprowadzania części do fabrycznych maszyn. – Dzień przestoju fabryki jest ogromnie drogi i serwis musi dotrzeć natychmiast – mówił.

Maciej Formanowicz zapowiedział jeszcze budowę w Suwałkach żłobka-przedszkola dla dzieci pracowników swojej firmy. Mówił o odpowiedzialności za swoją działalność  i wrażliwości na potrzeby pracowników.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 2 sierpnia 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.