Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii 17 grudnia 2017

Na żywo: Suwałki  | Ełk Do końca roku pozostało:


ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


FORTE przekaże 10 mln na budowę lotniska

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

10 milionów złotych przekaże na budowę lotniska w Suwałkach Fabryka Mebli „FORTE”. W środę (02.08) Czesław Renkiewicz, prezydent miasta i Maciej Formanowicz, prezes firmy podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie. Prezydent podkreślał, że to historyczny moment, bo dotychczas żadna firma nie udzieliła miastu tak dużego wsparcia.

Prace przy budowie lotniska mają ruszyć na przełomie września i października, a całość ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku. W ramach inwestycji, kosztem około 15 milionów złotych, powstanie mierzący 1320 metrów pas startowy i infrastruktura gotowa przyjąć samoloty, zabierające na pokład do 50 pasażerów. Maciej Formanowicz nie krył, że pomoc ma ścisły związek z inwestycją FORTE w Suwałkach. Na terenie Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej firma buduje nowoczesny zakład produkcji płyt wiórowych za 700 milionów złotych. To największa inwestycja w branży meblarskiej w Europie. Zakład zatrudni około 1000 osób. Prezes zaznaczył, że fabryka wymaga szybkiej łączności ze światem. Jako przykład dał potrzebę sprowadzania części do fabrycznych maszyn. – Dzień przestoju fabryki jest ogromnie drogi i serwis musi dotrzeć natychmiast – mówił.

Maciej Formanowicz zapowiedział jeszcze budowę w Suwałkach żłobka-przedszkola dla dzieci pracowników swojej firmy. Mówił o odpowiedzialności za swoją działalność  i wrażliwości na potrzeby pracowników.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 2 sierpnia 2017

   
Tagi:

10 Komentarzy

 1. Robert Odpowiedz

  Świetna wiadomość dla rozwoju Miasta. Pogratulować ratuszowi za wytrwałość w sprawie lotniska. Teraz sprawę trzeba doprowadzić do finału.

 2. Klient FORTE Odpowiedz

  To jest prawdziwy inwestor i dobry przedsiębiorca, który może miastu i wielu ludziom służyć pomocą!
  Jest inny od niektórych (wyjątkowych przedsiębiorców, biznesmenów) z naszego miasta, którzy na siłę
  pchają się na pierwsze miejsca, ażeby być widocznym, a w bankach ich minusowe konta przewyższają
  wielokrotnie ich inwestycje i głośny biznes jaki prowadzą w naszym mieście !
  Wszystkiego najlepszego dla Pana Macieja !
  Powodzenia!

 3. Podatnik Odpowiedz

  Ja po kilkunastu latach pracy mam 13zł brutto na godzinę a dziś dostałem grafik tak zminimalizowany ,że nie da się go gołym okiem rozszyfrować.Brawo Forte ,gratulujemy oszczędności na pracownikach i hojności w mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.