Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Produkowali papierosy

09.07.2018

Łódź

Funkcjonariusze Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i handlem nielegalnymi papierosami. Działalność grupy mogła uszczuplić wpływy do budżetu państwa aż o 7 milionów złotych. O akcji Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mówi kapitan Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz.

Zabezpieczono również dowody przestępstwa, m.in.: karty SIM, telefony komórkowe, laptopy. Na poczet przyszłych kar dokonano zajęcia środków pieniężnych w wysokości blisko 15 tys. zł, 335 dolarów, ponad 4 tys. euro oraz 2 samochodów osobowych o szacunkowej wartości 64 tys. zł.

Wszystkim zatrzymanym Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Łodzi przedstawił zarzuty obrotu nielegalnymi papierosami. Straty skarbu państwa to 7 milionów złotych. O sankcjach dla mężczyzn mówi Mirosława Aleksandrowicz.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od 2017 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Pierwsze osoby zatrzymano w kwietniu 2017 r. na jednej z posesji w województwie łódzkim. Pięciu mężczyzn, w tym czterech cudzoziemców, pracowało wtedy przy produkcji nielegalnych papierosów. Wszystkim postawiono wówczas zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu nielegalną produkcję papierosów.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm