Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Gitarzysta ZZ Top wystąpi na SBF

07.05.2018

Billy Gibbons, gitarzysta amerykańskiego zespołu ZZ Top, wystąpi na Suwałki Blues Festival. Organizatorzy zaprezentowali ostatnią gwiazdę tegorocznej edycji na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (07.05) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Szczegółowy program festiwalu zaprezentowali: Alicja Andrulewicz – dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Czesław Renkiewicz – prezydent Suwałk, Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny SBF i Jan Chojnacki z radiowej trójki. Do tej pory nazwisko ostatniej gwiazdy trzymane było w tajemnicy. – Gibbons wystąpi z zespołem Supersonic Blues Machine – mówi Jan Chojnacki.

Suwałki Blues Festival trwać będzie od 5 do 8 lipca. Na kilku scenach w centrum miasta wystąpi około 40 zespołów, czyli ponad 200 muzyków. Największe gwiazdy festiwalu to obok Gibbonsa: Eric Burdon i zespół The Animals, Mavis Staples i Organek. – Podczas festiwalu odbędzie się także konkurs zespołów – mówi Bogdan Topolski.

Koncerty to nie jedyne atrakcje festiwalu. Odsłonięta zostanie ławeczka Bluesmana i kolejna tablica w Alei Gwiazd na ulicy Chłodnej. – Tradycyjnie przez miasto przejedzie parada i pokaz motocykli – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.