Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Głośny finał WOŚP

Foto: Radio 5

Ełk

Od 26 lat w styczniu odbywa się impreza, która jednoczy Polaków. Mowa o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która oczywiście gra w niedzielę (14.01) również w Ełku.

Na ulicach miasta przez cały dzień kwestują wolontariusze. Osobom, które wesprą akcję Jurka Owsiaka, wręczają czerwone serduszka. O tym, że ełczanie chętnie wrzucają pieniądze do puszek, najlepiej świadczy fakt, że wśród przechodniów ciężko wypatrzeć osoby, które nie miałyby na ubraniu symbolu akcji.

Nowością tegorocznego finału WOŚP w Ełku była Parada Serc, która przeszła ulicami miasta. Mimo mrozu, za sprawą zaangażowania wolontariuszy, atmosfera jest bardzo gorąca.

Kwesta i parada to tylko część działań zorganizowanych przez ełcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Galerii Tunel przy dworcu PKP otwarto wystawę „WOŚP od lat”. Koncerty i licytacje odbyły się w Galerii Brama Mazur i Szkole Muzycznej. Aktywnie było w hali Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie odbyły się m.in. pokazy sztuk walki.
– 26. finał Orkiestry jest w Ełku bardzo głośny – mówi Piotr Wysocki, szef miejscowego sztabu.

W tym roku środki zbierane są na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Ełcki sztab WOŚP na swoim facebookowym profilu informuje, że w mieście udało się zebrać dotychczas 92.255 zł 62 gr. Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczny wynik nieco ponad 100 tys. złotych zostanie pobity. W Starych Juchach była to kwota prawie 4 tys. 900 złotych. 

Autor: apk     Data: 14 stycznia 2018

   
Tagi:

8 Komentarzy

 1. yhy Odpowiedz

  hahaahah, o kurde ile ludzi w tym przemarszu! Normalnie policja nie wyrabiała z zabezpieczaniem hahahahahah dno i porażka panie Wysocki

  1. Tomek Odpowiedz

   Wam nigdy nic się nie podoba , dam dogodzić to hoho i rżysz ze swojej głupoty widać że nie wiesz co to choroba , więcej co to choroba dziecka także zamilcz .

  2. Piotr Wysocki Odpowiedz

   Najpierw trzeba samemu coś zorganizować lub wziąć udział w jakiejkolwiek akcji charytatywnej i potem cokolwiek krytykować 🙂 …A jeśli jesteś na tyle odważny/a żeby porozmawiać twarzą w twarz to zapraszam do sztabu 🙂

 2. Ełczanin Odpowiedz

  Czy wielka świąteczna orkiestra jednoczy Polaków? To nie jest takie pewne, ponieważ mami się ludzi iż pieniądze zbierane są na szczytny cel. Natomiast prawda jest taka iż nie do końca na szczytny cel są przeznaczone są te środki. Nie ma całkowitej pewności, wystarczy tylko zwróci uwagę na jaki jeszcze cel, ale na pewno nie szczytny.

 3. Ełczanka Odpowiedz

  Zawsze wrzucam datki do puszek wolontariuszy wielkiej orkiestry. Mój syn korzystał ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę i jestem im bardzo wdzięczna. Niech grają do końca świata i o jeden dzień dłużej! A kto nie chce niech nie daje ale tez niech nie krytykuje.

 4. Tomek Odpowiedz

  Nawet przy takiej akcji , pomocy dla noworodków krytukujecie mieszkanców Ełku że chcą pomóc dzieciom jest to chore , pamiętajcie choroba nie wybiera .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.