Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Góra prezentów w Mikołajkowym Autobusie

06.12.2017

Górą prezentów wypełnił się Mikołajkowy Autobus Radia 5, który już po raz 18. wyjechał na ulice Ełku. Radiowi Mikołaje wspólnie z dzieciakami z ełckich szkół odwiedzili kilkadziesiąt firm, urzędów i instytucji. Wszystko po to, by wspomóc podopiecznych Domu św. Faustyny oraz rodzinnych domów dziecka.

Rozśpiewana ekipa najpierw odwiedziła Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy. O swoim udziale w akcji opowiadają Konrad Siemienkiewicz, dyrektor ełckiego MOSiRu i Anna Iwaszko, wicestarosta powiatu ełckiego

Do naszej charytatywnej akcji włączyło się wiele firm, przekazując mnóstwo prezentów. Darczyńcy zgodnie mówili, że to akcja łącząca ełckich przedsiębiorców, którzy na co dzień konkurują ze sobą, a 6 grudnia mogą zrobić coś razem.

W rolę Mikołajów wcielili się również pracownicy i wychowankowie ełckich szkół i przedszkoli. „Czwórka” przywitała ekipę Autobusu kolędami.
– Dawanie jest wielką frajdą – mówiła Wanda Wojnowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku

Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie uprzejmość Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku, który co roku udostępnia nam autobus. Nieoceniona jest też rola pomocników Mikołaja, czyli uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7. Mimo ponurej pogody, dzieci z uśmiechami na twarzach i wesołymi piosenkami odwiedzały siedziby naszych tegorocznych partnerów.

Finał akcji tradycyjnie odbył się w rodzinnym domu dziecka państwa Ćwieków, gdzie trafiły zebrane dary. Teraz zostaną one sprawiedliwie rozdzielone między wszystkie placówki. Prezentów było tyle, że do ich przewiezienia trzeba było użyć taczki.
– To prawdziwy rekord – przyznała Helena Ćwiek.