Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Posłanka podsumowała 2017

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Miniony rok podsumowała dziś na antenie Radia 5 Bożena Kamińska, posłanka Platformy Obywatelskiej z Suwałk. Jak powiedziała, jest parlamentarzystką opozycyjnej partii, ale nie wszystko krytykuje. Na wstępie pochwaliła działanie rządowego programu pomocy 500 plus.

Później krytycznie odniosła się między innymi do działań rządu w zakresie reformy oświaty, służby zdrowia, infrastruktury, walki z Afrykańskim Pomorem Świń oraz wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Na koniec posłanka życzyła mieszkańcom między innymi znalezienia miejsca pracy w regionie.

Autor: AP     Data: 5 stycznia 2018

   
Tagi:

37 Komentarzy

 1. G Odpowiedz

  Ale przynajmniej nikt nie obiecywał „gruszek na wierzbie” na każdym kroku jak to robi obecna partia rządząca. I pytam się gdzie jest ta „Dobra zmiana” PiS-u?

  1. Wojtek Odpowiedz

   to 500 plus, to obniżenie wieku emerytalnego, to zwiększenie kwoty wolnej od podatku, to zdecydowane zmniejszenie bezrobocia i zdecydowana podwyżka wynagrodzeń.., już nikt nie pracuje za 5 zeta za godz jak to było za rzadów PO

 2. Rolnik poszkodowany przez ARIMR Odpowiedz

  Dobra zmiana to brak doplat w ARiMR na czas. A te co sa to w pomniejszonej wysokosci bo taki ma humor kierownik i pracownicy bo sytuacji w tej instytucji nie ogarniaja. To trzeba mowic wszędzie i do skutku. Bo nie o taka dobra zmiane chodzilo tej grupie spolecznej.

  1. Wojtek Odpowiedz

   rolnicy również bardzo zadowoleni, a opóżnienia w dopłatach to tylko w przypadku braku odpowiedniej dokumentacji!!!! praktycznie wszyscy dostają na czas, a nawet długo wcześniej

   1. d Odpowiedz

    Jo na czas chyba ty! To znaczy że jesteś pociotkiem kierownika albo znajomym pracownika któregoś bo mówię ci na 100% że nie wszystkie dopłaty i zaliczki są na czas. Więc mów za siebie. Kto dostał ten dostał. A prawidłową dokumentację to robią chyba tylko pracownicy ARiMR bo jak zrobi doradca to zawsze źle. Teraz pracownik AriMR będzie pomagał podobno robić wnioski bo już wersji papierowej nie będzie i będzie git. Sam zrobi przez e-aplikację potem sam sobie sprawdzi ten wniosek wyda decyzję a na koniec pójdzie za to do paki. Ale przynajmniej od doradców się w końcu odczepią i przestaną traktować jak wroga. Tępaki.

  1. konsument masła Odpowiedz

   najpierw jedno mieli miliony a teraz drudzy…. ci drudzy to z tego masła po 9 zł. karygodne. Najgorzej że to ja za to masło płacę 9 zł a ty Doli widac masła nie jadasz tylko ośmironiczki czy jak?. Burżujka.

   1. Po Odpowiedz

    A szeregach PIS co drugi uciekinier z sld pzpr i psl do dobrej zmiany. To juz nie dobra zmiana bo to juz wymieszane jest. Wstyd

 3. Realìsta Odpowiedz

  Efekty dobrej zmiany. 500 + znacząco wpłynęło na inflację którą czuje każdy robiący zakupy, obniżenie wieku emerytalnego-a kto chciałby długo pracować? Efekty niestety odczuje każdy bo ZUS nie będzie miał forsy na tę armię emerytów którzy będą brali świadczenia przez 20 lat. Placa minimalna wzrosła ale spaszczyla pensję zarabiających nieco więcej. O sądach nie wspominam. Popatrzcie sami na proces COD w Suwalkach . Wyrok sprawiedliwy musi być zgodny z linią partii. Awanse tlumokow i miernot jako w elity dobrej zmiany. Sukcesy gospodarcze to nie zasluga rzadu tylko koniunktury swiatowej. Najgorsze że w nadchodzącym wyborach opozycja jest bardzo cienka. Odkrecenie tego co zepsuł PiS zajmie lata. Ale nadzieja umiera ostatnia.

  1. Pierre D'olle Odpowiedz

   Sugeruje zmianę ksywki z realista na ” krótkowidz, czarnowidz, wstecznik lub ciemnogrodzianin”. Pozwalam ci wybrać samemu. 😉

 4. jmgj Odpowiedz

  500 + to żadna dobra zmiana tylko norma europejska. W UE wszystkie dzieci dostają socjal , każde dziecko, tylko polskim dziciom nikt nie dawał. Kiedy ojciec lub matka pracowali w Niemczech to otrzymywali Kindergold na dzieci w Polsce. Wyobrażacie to sobie? I poprzednim rządom nie było wstyd ,zeby Niemcy karmiły nasze dzieci?Bardzo dobrze,ze obecny rząd cokolwiek zaczął działać w tym zakresie. Pani poseł nie jest kreatywna tylko odtwórcza w tej opinii. Oskarżanie rządu za epidemię – trudno powiedzieć.Epidemia ma własne prawa biologiczne nie polityczne.Pojawia rozprzestrzenia a potemn zanika.
  Natomiast pani od kutury ,kiedy zabiera głos w sprawch rolnictwa, to raczej również odtwórczo w stosunku do mediów .Proszę szanownej Pani – problem wsi widac gołym okiem i jest absolutnie dramatyczny!!!Opady atmosferyczne, bele z sianem na polach , ponieważ nie można było wjechać ciężkim sprzetem , niezebrana z pola kukurydza, zatopine w dolinach ciągniki, zalane łąki , bagienka, niżej położone poletka .Nie sądzę aby Pani tego nie widziała. No cóz nie można za to obciążyć jakiegokolwiek rządu to lepiej nie mówić.A MÓWIĆ TRZEBA !!!Czeka nas rok głodu, klęski urodzaju .Czy na to w budżecie zagwarantowano pieniądze?Czy zagwarantowano w budżetach powiatowych i gminnych .Co zrobić? Nie moja to dziedzina, ale czeka nas budowa zbiorników retencyjnych i będzie ona pilniejsza niż dróg.Moze zalesianie , co pochłonełoby wodę. Nie wiem .Ale coś trzeba robić ! Woda podchodzi pod domostwa i wciąż leje.Niestety na Mazurach wody dużych jezior mają przekroczone linie brzegowe. Bawimy się w politykę jak na Tytaniku .Czas się ocknąć.!

 5. Ja Odpowiedz

  Rolnicy to tylko wiecznie lamentują i o pieniądze się upominają. Susza- wyschło, wypłaćcie odszkodowania, ulewy- zalało, dajcie odszkodowania. Dopłaty dostają i jeszcze narzekają. Jak do mojej firmy nie ściągnę klienta, to nie sprzedam i nie zarobię i nikt mi odszkodowań nie wypłaca z tego tytułu, a Wam wiecznie tylko płać. Za was też powinni się wziąć i ukrócić w końcu krusy i inne przywileje. I nie mówcie tylko proszę, że gdyby nie wy, to niemiałbym co jeść, bo mamy wolny rynek i konkurencyjność. Jak się nie podoba, to zamykać hodowle i do pracy ma ZUSie. Krus już dawno powinien być zlikwidowany!

  1. Rolnik Odpowiedz

   To zamknij firme tak jak ja gospodarstwo jak ci nie pasuje cieciu i tez nie lamentuj. Patrz siebie a na rolnictwie sie nie zbasz to nie gadaj. Tez przedsiebiorcy kirzystaja z ulg podatkowych i fyndyszy unijnych. Ja ci tego nie zazdroszcze kolku

 6. 2018 Odpowiedz

  Pani Bożeno miała Pani władzę przez długie lata. I co Pani zrobiła spektakularnego w kwestii potrzeb Suwałk? NIC – ZERO jeśli coś, to, to coś był mizerne, mało znaczące itp. Otoczyła sie Pani ludźmi pewnie klakierami, lizusami, miernotami ludźmi bez znaczenia w kreowaniu Pani politycznych osiągnięć i tak trwało lata, a teraz przyjdzie czas na podsumowanie. I pewnie będzie klapą wyborczą, a Pani konkurent Zielnski i Pan Prezydent Miasta pewnie pieją z triumfu jak Panią wymanewrowali ze znaczenia parlamentarzystki w tym mieście i okręgu. Być miłym i komunikatywnym w polityce to za mało.

 7. Artur K. Odpowiedz

  Podejrzewam ,że Pani Kamińska będzie zmieniać barwy w najbliższych wyborach. Uciekła do Platformy z SLD kiedy partia straciła poparcie. Możliwe że teraz będzie chciała wejsć do PIS. Interesuję ją tylko własny interes nic więcej. Znamy ją jako dyrektora SOK . Doprowadziła firmę do długów i personalnej nędzy, też za pomącą Pana Renkiewicza. Mamy nadzieję żę władzę PIS nie dadzą się nabrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.