Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Uważajcie na „foliowych” oszustów

02.07.2020

gmina Suwałki

Przed oszustami ostrzega rolników Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. Chodzi o firmy, które podszywając się pod gminnych zleceniobiorców i na tej podstawie chcą odbierać folie rolnicze za opłatą. Wójt informuje, że gmina Suwałki jeszcze nie wyłoniła odbiorcy i nie wiadomo, czy jakiekolwiek dopłaty będą potrzebne. – Na razie zakładamy, że pieniędzy wystarczy i obejdzie się bez dopłat – poinformował Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki.

Trzeba jednak dodać, że są przedsiębiorcy, którzy komercyjnie, ale legalnie usuwają folie i pobierają za to stosowne dopłaty. Nie są gminnymi zleceniobiorcami, ale ich działalność jest legalna i zgodna z przepisami.

Przypomnijmy, że gmina uzyskała ponad 60 tysięcy złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wywóz i utylizację folii, opakowań po nawozach i tym podobnych śmieci, jakie powstają przy pracach rolniczych. Ich zagospodarowanie to poważny problem, bo zakłady utylizacji często nie chcą przyjmować takich odpadów. Dlatego gmina wystąpiła o pomoc i niebawem wyłoni wykonawcę, który zbierze od gospodarzy folie.

Część 1:

Część 2:

Autor: AP