Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

XVIII Piknik Kawaleryjski

18.06.2018

Piknik Kawaleryjski wkracza w pełnoletniość. XVIII edycja imprezy odbędzie się w najbliższy weekend w Suwałkach. Przez dwa dni w mieście będzie można podziwiać kilkudziesięciu ułanów z grup rekonstrukcyjnych i formacji z całej Polski i Litwy. Wszystko rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 nad Zalewem Arkadia próbą dzielności konia oraz pokazem musztry. Nie zabraknie również tradycyjnego przemarszu oddziałów ulicami Suwałk. O szczegółach mówił Krzysztof Skłodowski, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Drugiego dnia organizatorzy zapraszają od godziny 12.00 na plac konkursowy znajdujący się przy Miejskiej Komendzie Policji. Zgromadzeni będą mogli podziwiać konkurs władania szablą i lancą, test sprawności kawaleryjskiej czy historyczny pokaz litewskiego rycerstwa średniowiecznego.

Jak mówi Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum, zainteresowanie imprezą na przestrzeni osiemnastu lat nie maleje, a dodatkową atrakcją, zachęcającą do przyjścia na plac konkursowy będzie urodzinowy tort dla publiczności.

Pokazom i konkursom towarzyszyć będzie promocja książki Grzegorza Płatonowa „Ordery, odznaczenia i odznaki żołnierzy garnizonu Suwałki”, wystawa militariów i broni oraz stoiska z regionalnymi publikacjami.