Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory 21 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Grupa batalionowa NATO w akcji

Foto: mł. chor. Piotr Kamiński, st. kpr. Bartosz Grądkowski, szer. Dawid Sofiński, ppor. Maciej Wrotniak

Region

Stacjonująca w Bemowie Piskim grupa batalionowa NATO zakończyła dwudniowe ćwiczenia pod nazwą BULL RUN 3. Zajęcia, którymi kierował dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. brygady Jarosław Gromadziński odbywały się w okolicach Olecka.

W ćwiczeniach brały udział pododdziały amerykańskie, chorwackie, rumuńskie, brytyjskie i polskie, które przemieszczały się w okolice Doliny Rospudy. W sumie uczestniczyło w nich około 1500 żołnierzy i 200 pojazdów wojskowych.

Na czym polegały ćwiczenia BULL RUN 3? Wyjaśnia kpt. Anna Bielak-Pestka, rzecznik prasowy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

Jak dodaje rzeczniczka 15. Giżyckiej Brygady, działania były wcześniej uzgodnione z władzami Olecka. Wspierali je również policjanci i Żandarmeria Wojskowa. Wnioski z ćwiczeń pozwolą lepiej przygotować żołnierzy do kolejnych zadań realizowanych na wyższym szczeblu.

Autor: ate     Źródło: 15 GBZData: 11 stycznia 2018

   
Tagi:

2 komentarze

  1. Polak Odpowiedz

    Kiedy Ruscy ćwiczyli z Białorusinami w ubiegłym roku niedaleko granic Polski i Litwy to była to prowokacja. A teraz jak ci imperialiści robią to samo to przyklaskujemy.
    Pamiętajcie, że jak przyjdzie co do czego to oni przysięgali słuchać rozkazów amerykańskiego prezydenta, a nie naszego! A wtedy odwrót!

    1. antek Odpowiedz

      Świeta prawda kolego, nic nie wyciagamy z naszej historii znow poligon doswiadczalny bedzie na terenie RP , z ruskimi dawno powinna byc przybita”piątka” tzn handel relacje moze chlodne ale relacje bo niestety ale mamy ich za sasiadow nie amerykanow, jakos na ukrainie kolejnym wielkim parnetrze USA nie widac zeby jankesy przejmowaly krym tylko wojenka trwa kasa plynie i sie wszystko zgadza. Nie daj pan zeby ukraina chciala teraz rozejm zawrzec z Rosja to masakra by byla znow jankesy musieli by „demokracje” wprowadzac czolgami jak na bliskim wschodzie co widac zreszta dobitnie jak sie skonczylo. Fanem ruskich nie jestem ani niemiec ale niestety jak mowil Piłsudski czy Dmowski sąsiadów mamy takich i trzeba ich szanowac bo jak sie konczy gra na dwa fronty i puste deklaracje pokazal wrzesien 39. Pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.