Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Grupa Specjalna Płetwonurków RP włączyła się w poszukiwania

20.08.2019

Giżycko

Grupa Specjalna Płetwonurków RP włączyła się w poszukiwania 39-letniego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno.

Przypomnijmy, akcja poszukiwawcza ruszyła w niedzielę (18.08.) nad ranem, po tym, jak giżyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, o pływającej po akwenie łodzi motorowej, co miało zakłócać spoczynek nocny żeglarzy na jeziorze Kisajno. Na miejscu policjanci zastali pustą jednostkę. Na brzegu odnaleziono natomiast 27-letnią mieszkankę Łodzi, z relacji której wynikało, że podczas skrętu motorówką wypadła do wody razem z 39-letnim Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Kobieta zdołała dopłynąć do brzegu. Od razu rozpoczęto poszukiwania mężczyzny. W działania zaangażowani są policjanci, strażacy, a w poniedziałek (19.08.) poszukiwania wzdłuż brzegu prowadzili również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W poniedziałek (19.08.) do północy i we wtorek (20.08.) od świtu poszukiwania prowadzi również Grupa Specjalna Płetwonurków RP. To specjaliści, którzy w Jeziorze Ełckim odnaleźli ciało mężczyzny po 6 latach od zaginięcia. Sukcesem zakończyła się również prowadzona przez nich akcja poszukiwania ciała w głośnej sprawie Ewy Tylman.

– Działania w Giżycku są trudne, ponieważ nie wiadomo, w którym miejscu 39-latek mógł wpaść do wody- mówi Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

– Poszukiwania prowadzone są na ogromnym obszarze – przyznaje Rokus.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe