Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Hala sportowa gotowa

Foto: radio5.com.pl

Stary Folwark

Gotowa jest hala sportowa w podsuwalskim Starym Folwarku. Dziś (12.03) odbyło się jej uroczyste otwarcie. Była okolicznościowa akademia, przemówienia, podziękowania, kwiaty i dużo radości uczniów miejscowej szkoły, bo to oni najwięcej skorzystają. Do tej pory ćwiczyli w małej salce. Mimo trudnych warunków zajmowali wysokie miejsca w wojewódzkich i międzynarodowych turniejach w tenisie stołowym. Co osiągną teraz, kiedy będą mieli do dyspozycji dużą halę sportową z prawdziwego zdarzenia? Z pewnością bardzo wiele.

Uczniom wtóruje Bożena Omilianowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku.

Hala sportowa powstała przy budynku miejscowej podstawówki. Przypomina hangar samolotu. To trzeci taki obiekt w gminie Suwałki. Wcześniej hale powstały w Płocicznie i Przebrodzie. Budowa wyszła naprzeciw nie tylko oczekiwaniom uczniów, ale też miejscowej społeczności. Trudno bowiem znaleźć godzinę, kiedy obiekty stałyby puste. Korzystają z nich uczniowie, kluby sportowe i osoby prywatne.  Tadeusz Chołko, wójt gminy Suwałki jest pewien, że w Starym Folwarku będzie podobnie.

Koszt budowy nowej sali to około 3,5 miliona złotych, z czego większość to środki, które gmina pozyskała z województwa podlaskiego.

Autor: AP     Data: 12 marca 2018

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. wyborca Odpowiedz

    Już najwyższy czas ogłaszać pasmo sukcesów jakie spotyka gminę za długoletnich rządów pierwszego samorządowca w Rzeczypospolitej i jego kliki. A teraz kolei na?

  2. rolnik od trzody Odpowiedz

    A ja popieram i będę głosował na Chołkę albo na Mackiewicza który by nie stratował. Napewno na kandydata PIS nie zagłosuję jaki by on nie był. Sorki. Za to co dla rolników PIS Robi. ASF tragedia dla tych co mają świnie. Ale pomijając to ja tam nie narzekam na obecnego włodarza gminy. A jeszcze się nie urodził co się wyborcom PIS dogodził.

  3. wyborca Odpowiedz

    Ten co ma dość arogancji i fałszu obecnego wójta to musi być koniecznie z PIS-u? No nie wydaje mi się. Długoletnia władza deprawuje i niestety dzieje się to w naszej gminie. Dlatego ten pan powinien dać sobie na luz, choć wysoka pensja wójtowa bardzo kusi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.