Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Hala sportowa gotowa

12.03.2018

Gotowa jest hala sportowa w podsuwalskim Starym Folwarku. Dziś (12.03) odbyło się jej uroczyste otwarcie. Była okolicznościowa akademia, przemówienia, podziękowania, kwiaty i dużo radości uczniów miejscowej szkoły, bo to oni najwięcej skorzystają. Do tej pory ćwiczyli w małej salce. Mimo trudnych warunków zajmowali wysokie miejsca w wojewódzkich i międzynarodowych turniejach w tenisie stołowym. Co osiągną teraz, kiedy będą mieli do dyspozycji dużą halę sportową z prawdziwego zdarzenia? Z pewnością bardzo wiele.

Uczniom wtóruje Bożena Omilianowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku.

Hala sportowa powstała przy budynku miejscowej podstawówki. Przypomina hangar samolotu. To trzeci taki obiekt w gminie Suwałki. Wcześniej hale powstały w Płocicznie i Przebrodzie. Budowa wyszła naprzeciw nie tylko oczekiwaniom uczniów, ale też miejscowej społeczności. Trudno bowiem znaleźć godzinę, kiedy obiekty stałyby puste. Korzystają z nich uczniowie, kluby sportowe i osoby prywatne.  Tadeusz Chołko, wójt gminy Suwałki jest pewien, że w Starym Folwarku będzie podobnie.

Koszt budowy nowej sali to około 3,5 miliona złotych, z czego większość to środki, które gmina pozyskała z województwa podlaskiego.