Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Historyczna odprawa roczna

Foto: Radio 5

Ełk

Ełccy policjanci podsumowali służbę w 2017 roku. Piątkowa (19.01) odprawa roczna była wyjątkowa dla miejscowych funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej Policji w Ełku trafiło 7 nowych pojazdów. Takiego zakupu w historii jednostki jeszcze nie było.

Do służby trafiły dwa Ople Mokka, Hyundai I20, Citroen C3, Volkswagen Transporter T6, Renault Megane oraz BMW 330i warte 670 tys. złotych.

Na piątkowej (19.01) uroczystości obecny był insp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Zakup trzech pojazdów sfinansowany był ze środków Komendy Głównej Policji w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Dzięki temu programowi, do komend na Warmii i Mazurach trafiają nie tylko nowe pojazdy, mówi Radiu 5 Klimek.

Zakup pozostałych czterech pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów. Ełcki ratusz przekazał prawie 80 tys., Urząd Gminy w Ełku 25 tys., Starostwo Powiatowe prawie 20 tys. oraz Urząd Gminy w Prostkach 5 tys. złotych.

W 2017 roku lokalne samorządy na służby ponadnormatywne, zakwaterowanie i wyżywienie funkcjonariuszy pełniących służbę w okresie letnim, zakup sprzętu i pojazdów wydały ponad 230 tysięcy złotych.

Jak mówi Radiu 5 Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Praca ełckich policjantów została doceniona przez komendę wojewódzką. Ze statystyk wynika, że spadła liczba m.in. kradzieży i pobić. Wzrosła natomiast przestępczość i oszustwa internetowe, mówi mł. insp. Paweł Szyperek, Komendant Powiatowy Policji w Ełku.

W ubiegłym roku na drogach powiatu odnotowano wzrost wypadków i kolizji. 2 osoby zginęły, a 132 zostały ranne. Zatrzymano 218 pijanych kierowców. To o 15 osób więcej niż w 2016 roku.

Spadła liczba „piratów drogowych”. Ełccy policjanci ujawnili łącznie 3748 wykroczeń i wystawili 3430 mandatów karnych na kwotę ponad 437 tys. złotych.

Tegoroczną nowością w służbie drogówki będzie możliwość zapłaty mandatu za pomocą karty płatniczej. Komenda Powiatowa Policji w Ełku jako pierwsza w regionie została wyposażona w 6 terminali, mówi Agata Kulikowska, oficer prasowy ełckiej policji

Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku służbę pełni 170 funkcjonariuszy.

Autor: ate     Data: 19 stycznia 2018

   
Tagi:

14 Komentarzy

 1. Kaczyński Odpowiedz

  Uważaj na sąsiadów swych,
  Bo lubią dawać cynk
  Ty wiesz, kto rządzi w mieście
  Tu biskup z komisarzem – king!

  Tymczasem blada Ewa
  Wytłumaczyć pragnie wszystko,
  Bo komisarz wszedł przez okno
  A spod łóżka wylazł biskup

 2. No i fajnie? Odpowiedz

  Proszę o informację ile tych pięknych aut dysponuje sprzętem do pomiaru spalin. Na ulicach pełno starych diesli, a i tych nowszych z powycinanymi filtrami cząstek stałych nie brakuje. Czy tylko prędkość jest największym wykroczeniem? Kiedy szanowna policja zabierze się za trucicieli? Chcemy być zdrowi i mieć zdrowe dzieci. PS. Na serwis Bawaria będzie jeździć do Białegostoku czy Olsztyna? Nie wystarczy Skoda, Toyota czy Mazda?

  1. etam Odpowiedz

   to bmw to chyba „odgórnie narzucone” BMW wygrało przetarg na 140 nieoznakowanych na całą Polskę… przegrał WV i Skoda…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.