Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

II Otwarte Mistrzostwa „Trzech rakiet”

Zakończyły się II Otwarte Mistrzostwa Giżycka „Trzech rakiet” o Puchar Burmistrza Miasta. Uczestnicy zawodów mieli okazję sprawdzić się w trzech odmiennych konkurencjach, dla których wspólnym mianownikiem była rakietka.

Zawody trwały dwa dni. W sobotę (17.06) zawodnicy zmagali się na kortach w tenisie ziemnym, gdzie najlepszym okazał się Karol Szymański z Suwałk.  

– To jest bardzo trudny turniej, ponieważ każda dyscyplina diametralnie różni się techniką. Jedyną wspólną cechą jest kondycja i koordynacja, a sztuką jest umiejętność władania trzema rakietami.   W tym roku było mniej zawodników – o mistrzostwach mówi organizator Maciej Kudyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku.

Kolejny dzień czyli niedziela (18.06) przeznaczona była na rozgrywki tenisa stołowego, gdzie pierwsze miejsce zajął zawodnik z Olecka. W grze w badmintona dzień ten niewątpliwie należał do zawodnika  Giżycka.

Zaledwie dwóch punktów zabrakło zawodnikowi Giżycka – Marcinowi Łobodzińskiemu – by mógł znaleźć się w trójce najlepszych ogólnej klasyfikacji mistrzostw.
– Nie ukrywam, koledzy byli lepsi w tenisie stołowym, ale ogólnie jestem zadowolony – mówi Marcin Łobodziński

W klasyfikacji ogólnej mistrzostw pierwsze miejsce zajął Karol Szymański z Suwałk, tuż za nim uplasowali się: Robert Karniej i Andrzej Karniej z Olecka.

Klasyfikacja ogólna mistrzostw:
1 miejsce  Karol Szymański Suwałki
2 miejsce  Robert Karniej Olecko
3 miejsce  Andrzej Karniej Olecko
4 miejsce  Marcin Łobodziński
Tenis ziemny
1 miejsce Karol Szymański Suwałki
2 miejsce Andrzej Karniej Olecko
3 miejsce Marcin Łobodziński Giżycko
Tenis stołowy
1 miejsce Robert Karniej Olecko
2 miejsce Karol Szymański Suwałki
3 miejsce Andrzej Karniej Olecko

Badminton
1 miejsce Rafał Lewczyk Giżycko
2 miejsce Karol Szymański Suwałki
3 miejsce Marcin Łobodziński

2017-06-19 09:42:49