Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

II Wystawa Psów Nierasowych

23.09.2018

Suwałki

Kundelki, mieszańce, psy podwórkowe. Kilkadziesiąt czworonogów można zobaczyć w niedzielę (23.09) na Wystawie Psów Nierasowych w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. To już druga edycja wydarzenia. Wszystko dzięki miejscowej Fundacji Zwierzęta Niczyje, która od lat opiekuje się bezpańskimi psami i kotami. Wystawa ma na celu promowanie adopcji bezdomnych zwierząt, a także pokazanie, że podwórkowe psy są wiernymi przyjaciółmi człowieka.

– Kundelki mają znikomą szansę na adopcję, a przecież są nietuzinkowe i piękne – mówiła Anna Walijewska-Maksymowicz, prezes Fundacji.

Zadowolenia z możliwości zaprezentowania pupila nie kryli uczestnicy wystawy. Właścicielka Misi i Gałganka przyznaje, że psy dają dużo miłości i również jej potrzebują.

Czworonogi zostały nagrodzone w kategorii: piesek z najbardziej zakręconym ogonkiem, najweselszym pyszczkiem czy z najkrótszymi nóżkami. Nagrodę otrzymał również psiak, który zna najwięcej sztuczek oraz ten z najciekawszą historią adopcji. Nie zabrakło także nagrody publiczności.  – Wszelkiego rodzaju działania, które sprawiają, że zwierzętom będzie żyło się lepiej, są godne poparcia – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz fotobudki, gdzie każdy właściciel mógł zrobić zdjęcie ze swoim pupilem.

Autor: PF