Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Innowacyjne pomysły na biznes

21.04.2017

Specjalistyczne buty dla łyżwiarzy, samopompujący się pas ratunkowy, urządzenia do oczyszczania powietrza ze smogu i innych zanieczyszczeń, specjalistyczne urządzenia montowane w drodze dla poprawy bezpieczeństwa, czy kompozytowe okładziny ścienne z nadrukowaną trójwymiarową grafiką. 5 innowacyjnych produktów, które powstały w ramach programu Hub of Talents w ełckim Parku Naukowo Technologicznym zostało zaprezentowanych na konferencji prasowej podsumowującej projekt.
Pierwszy z projektów skierowany jest do wąskiej grupy odbiorców. To indywidualnie dopasowane buty dla sportowców – łyżwiarzy.
Mówią Tomasz Wróblewski i Szymon Zajkowski:

Na pomysł opracowania pasa ratunkowego Swim Belt Artur Kamiński wpadł podczas wypoczynku nad jeziorem.

Z problemem smogu w miastach zamierza walczyć swoim wynalazkiem Piotr Piątkowski. Pomysł – to specjalne urządzenie, którego zadaniem jest eliminacja zanieczyszczeń z powietrza. Takie urządzenie można wytwarzać pod wieloma postaciami.

O bezpieczeństwo na drogach zadba wynalazek Pawła Wilczko. Są to elementy oświetleniowe pasów drogowych.

Kolejnym wynalazkiem, który będzie się rozwijał w ełckim Technoparku jest elastyczna, kompozytowa okładzina ścienna, z możliwością nadruku przestrzennej grafiki. Czyli nowocześniejsza wersja tynków elewacyjnych.

Wszyscy przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie ełckiego Parku Technologicznego. Jest możliwość finansowania badań, analiz rynkowych.
-Wszystko to w ramach platformy startowej Hub of Talents- mówi Daniel Kulig dyrektor Technoparku.

Debiut rynkowy prezentowanych produktów to jeszcze kwestia czasu. Na razie powstały, lub powstają prototypy. Produkty są również dokładnie testowane. Wynalazcy muszą również zadbać o opatentowanie swoich pomysłów.