Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Internetowa akcja charytatywna – realna pomoc

11.01.2021

Ełk/region

– To był weekend rekordów – mówi Radiu 5 Iza Kołowska, organizatorka „Trzeciego Festiwalu SMAkołyków dla Nikosia”.

Akcja charytatywna przeprowadzona w Internecie zaowocuje kwotą ponad 14 tysięcy 600 złotych. Środki udało się zgromadzić dzięki ponad 200 przeprowadzonym licytacjom. Nie brakowało osób chętnych do tego, by przygotować na sprzedaż tytułowe SMAkołyki, ale i tych, którzy licytowali i opłacali zadeklarowane kwoty na zbiórkę Nikodema Wasilewskiego, u którego zdiagnozowano SMA typu 1.

Radości nie kryje organizatorka charytatywnej akcji prowadzonej online Iza Kołowska.

Akcje charytatywne przeniesione zostały do Internetu wiosną, wraz z początkiem pandemii i ogłoszonymi wówczas obostrzeniami.

Jak wspomina Iza Kołowska, mieszkańcy regionu licytowali wtedy na rzecz Hani Poczobut, u której również zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni.

I to właśnie między innymi dzięki prowadzonym w świecie wirtualnym akcjom charytatywnym, realnym stało się uzbieranie 9,5 miliona złotych na leczenie malutkiej ełczanki. Teraz pomoc w uzbieraniu takich samych środków niesiona jest bliskim Nikosia.

Ale nie tylko. Już w piątek chętni będą mogli włączyć się do akcji na rzecz Sebastiana Ocimka. O młodym piłkarzu z Prostek też mówiliśmy w wiadomościach Radia 5. Podczas meczu nastolatek w wyniku niefortunnego wypadku doznał urazu kręgosłupa. Potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.

Internetowy Festiwal ruszy w piątek (15.01) i potrwa do niedzieli (17.01).

Poniżej publikujemy link do grupy licytacyjnej Sebastiana Ocimka w portalu społecznościowym, to – Mecz o Wszystko !!! Sebastian Ocimek Licytacje !!!.  Zbiórka środków potrzebnych na leczenie i rehabilitację trwa również na pomagam.pl.

Źródło: Radio 5
Autor:  jwe