Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Internetowy Festiwal Kulinarny zakończony sukcesem. Będzie kolejny!

07.09.2020

Ełk

Ponad 2,6 tysiąca złotych udało się zebrać podczas weekendowego Internetowego Festiwalu Kulinarnego.

Akcja charytatywna zorganizowana została na rzecz Krzysztofa z Ełku. 28-latek w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał czterokończynowego porażenia i został przykuty do wózka inwalidzkiego. By przywrócić mu sprawność, potrzebna jest rehabilitacja. Rocznie to koszt w wysokości 216 tysięcy złotych. Przyjaciele Krzysztofa nie zostawili go w potrzebie samego. Założyli internetową zbiórkę, organizują też akcje charytatywne, dzięki którym chcą uzbierać potrzebną kwotę.

Do celu przybliżyć ma ich również inicjatywa, jaką jest internetowy Festiwal Kulinarny. Przez dwa dni osoby chętne mogą wystawić do licytacji domowe smakołyki, ale też wylicytować wyroby innych. Całkowity dochód z wydarzenia trafia na sfinansowanie rehabilitacji Krzysztofa.

– W miniony weekend łącznie wystawionych zostało około 50 licytacji – podsumowuje Radiu 5 akcję jedna z jej organizatorek Iza Kołowska.

– Internetowy Festiwal Kulinarny będzie najprawdopodobniej wydarzeniem cyklicznym – zapowiada Iza Kołowska.

Publikujemy linki potrzebne, by wspomóc Krzysztofa w Jego powrocie do zdrowia. Są to internetowy bazarek zlokalizowany na fb oraz zbiórka prowadzona na portalu pomagam.pl.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe