Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

IV edycja Recman Cup przeszła do historii

24.07.2018

W niedzielę (22.07) zakończył się turniej tenisowy Recman Cup 2018, organizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. To już czwarta edycja najbardziej prestiżowego, amatorskiego turnieju tenisowego w północno-wschodniej Polsce, jednocześnie najsilniej obsadzona.

W singlu mężczyzn zwyciężył Tomasz Moczek ze Skarżyska-Kamiennej, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał Tomasza Sarneckiego z Warszawy. Warto przypomnieć, że Sarnecki, to ubiegłoroczny triumfator tej imprezy.

Podium w grze pojedynczej singlistów uzupełnił znany z suwalskich kortów Robert Usarek, który w meczu o trzecie miejsce pokonał Pawła Dąbrowskiego z Olsztyna. Usarek otrzymał tym samym statuetkę w kategorii najlepszy suwalczanin.

W grze mieszanej zwyciężyła para Urszula Kiryluk/Tomasz Sarnecki z Warszawy, którzy pokonali parę Tomasz Tertel/Katarzyna Tertel z Ełku. Najniższy stopień podium przypadł suwalskiej parze Julia Sowulewska/Robert Usarek.

Turniej pocieszenia, czyli turniej przegranych poszczególnych par w singlu mężczyzn, padł łupem Andrzeja Moczka ze Skarżyska-Kamiennej.

Rozdano również nagrody w kategoriach „Street Tennis” czyli ulicznej odmianie tenisa, a także „najszybszy, trafiony serwis”. Najlepszym na ulicznym korcie okazał się wspomniany wcześniej Tomasz Moczek, natomiast najszybszy serwis należał do Mateusza Lizaka z Łodzi.

 

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: DB