Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Jacek Łoziński odwołany

Foto: radio5.com.pl

Region

Jacek Łoziński nie jest już dyrektorem Wigierskiego Parku Narodowego. Na pytanie o powody odwołania dyrektora, Joanna Józefiak, radca ministra w Ministerstwie Środowiska odpowiedziała Radiu 5, że obowiązujące przepisy w tym zakresie nie zobowiązują Ministra Środowiska do uzasadniania swojej decyzji. Aktualnie obowiązki dyrektora WPN pełni Jarosław Borejszo, dotychczasowy zastępca Jacka Łozińskiego. Docelowo dyrektor zostanie wyłoniony w drodze konkursu. W poniedziałek (23.01) ruszył nabór na to stanowisko. Jacek Łoziński był dyrektorem WPN przez 9 lat.

Autor: IW     Źródło: Radio 5, Ministerstwo ŚrodowiskaData: 23 stycznia 2017

   
Tagi:

28 Komentarzy

 1. nauczyciel Odpowiedz

  ‚obowiązujące przepisy w tym zakresie nie zobowiązują Ministra Środowiska do uzasadniania swojej decyzji’
  w jakim kraju my żyjemy???

  1. Witold Odpowiedz

   Celem tej całej propagandy jest skłócenie Polaków bo wartość informacji jest znikoma. Codziennie ktoś odchodzi ze stanowiska i następują rotację ale my towarzysze musimy napierd..ć w bęben, że ludojad Kaczyński robi czystki w szeregach funkcjonariuszy okrągłostołowych i ich rodzin. Propaganda jak za Goebbelsa i to w niemieckim radiu działającym na terenach Polski.

   1. Borsuk Odpowiedz

    POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM

    To , według Pana, Jacek Łoziński był „okrągłostołowym funkcjonariuszem”? Chyba zderzył się Szanowny Pan ze swoją myślą ze skutkiem śmiertelnym!

 2. Ircia Odpowiedz

  Pani radco Józefiak !!!
  Ale ja,jako obywatel tego kraju,płacący solidnie wszelkie podatki i daniny….chcę po prostu wiedzieć dlaczego,z jakich powodów zostaje zwolniony pan Jacek Łoziński z funkcji dyrektora WPN ???
  Chyba mam takie prawo :wiedzieć na co idą moje pieniądze i nie tylko moje …
  No,jaki jest powód ???
  Za mało pięknych ,smukłych ,zdrowych sosen kazał wyciąć ??? Widziałam te ścięte…żadnego kornika nie zauważyłam…na tych powalonych,pociętych przy drodze -autostradzie leśnej…w Płocicznie…

  Paaanie ludzie,kto nami rządzi,czym się rządzi ten kraj,jakimi prawami,gdzie sens,gdzie logika,gdzie jakaś zwykła,najzwyklejsza przyzwoitość ludzka…????
  Ludzie !!! Co się w tym kraju dzieje ???

   1. Ircia Odpowiedz

    No,Ty chyba w tym audi nic nie widzisz…!!!
    A byłeś kiedykolwiek w Płocicznie ???
    A tablice z napisem WPN (Wigierski Park Narodowy ) widziałeś ???
    Jeśli nie,to nie ma o czym gadać…

    A ta autostrada leśna to jest po prawej stronie tablicy informującej ,że znajdujemy się na terenie WPN…Tam jest rozdroże…

    Rzeczywiście…defekacja w tym twoim audi.
    Pa-pozdrówka

    1. marco Odpowiedz

     Po prawej stronie od tej tablicy to już teren Lasów Państwowych a nie WPN. Granica pomiędzy WPN a LP przebiega tu po szosie Płociczno – Bryzgiel.

    2. GANA-CZE Odpowiedz

     Dobra, zostawmy to Płociczno pojedzmy dalej, do Gawrych Rudy to już na pewno Park Narodowy. Zaraz za Bachusem po prawej stronie ktoś właśnie (01. 10. 2017) wyciął sobie 0,8 ha lasu. Może Park się jakoś ustosunkuje do tego!?!!O CO TU CHODZI. Nie ważne czy Łoziński czy Borejszo, jako obywatele tego kraju mamy prawo wiedzieć, po prostu mamy do tego prawo!!!
     Zróbmy coś z tym, piszcie na prawo i lewo bo wytną Wigry bardziej niż Kameduli.

  1. PANCERNIK76 Odpowiedz

   Jak będzie pani wybrana do rządzenia to wówczas będzie mogła zdecydować o pozostawieniu ekipy poprzednika która będzie lojalnie i szczerze realizowali program wyborczy pani i wyborców.

 3. Ircia Odpowiedz

  rcia 23 stycznia 2017 at 18:56 Odpowiedz

  Pani radco Józefiak !!!
  Ale ja,jako obywatel tego kraju,płacący solidnie wszelkie podatki i daniny….chcę po prostu wiedzieć dlaczego,z jakich powodów zostaje zwolniony pan Jacek Łoziński z funkcji dyrektora WPN ???
  Chyba mam takie prawo :wiedzieć na co idą moje pieniądze i nie tylko moje …
  No,jaki jest powód ???
  Za mało pięknych ,smukłych ,zdrowych sosen kazał wyciąć ??? Widziałam te ścięte…żadnego kornika nie zauważyłam…na tych powalonych,pociętych przy drodze -autostradzie leśnej…w Płocicznie…

  Paaanie ludzie,kto nami rządzi,czym się rządzi ten kraj,jakimi prawami,gdzie sens,gdzie logika,gdzie jakaś zwykła,najzwyklejsza przyzwoitość ludzka…????
  Ludzie !!! Co się w tym kraju dzieje ???

 4. pooh Odpowiedz

  Te drzewa ktoś po to posadził aby stały się po stu latach deskami. A pieniędzy żal na utrzymywanie takich instytucji jak WPN.

 5. zawiedziony Odpowiedz

  Topole przy drodze do Płociczna stwarzały zagrożenie , ponieważ będzie biegła tam ścieżka rowerowa z Suwałk do Płociczna i dalej przez WPN na około Wigier trzeba było je usunąć.Ale to co wyprawia kochany rząd czyli robi czystki we wszystkim co mu podlega ma inny wymiar i dobrych ludzi oddanych przyrodzie też się pozbywa.Przyjdzie nowy pisowczyk i będzie burzył to co było robione latami.Nikt się nie liczy byle tylko obstawić stanowiska swoimi wybrańcami narodu czyli PISOWCAMI bo oni jedyni wiedzą co jest dobre?????????????????????????????????????????

  1. Wacek Odpowiedz

   Obraża pan inteligencje Polaków. PIS wybrało społeczeństwo !!! Ponieważ miało dość szamba które zafundowała mu partia miłości na spółkę z psl. Cel podobnych panu jest jeden skłócić Polaków by w tym czasie grabić to co w Polsce zostało.

   1. Borsuk Odpowiedz

    Co Pan gadasz! PiS wybrało ok. 18 procent tubylców. I to tych z kruchty i najbardziej odmóżdżonych.
    Obrażasz więc Waść tylko swoją inteligencję… Chyba za mało paciorków Pan klepiesz!

 6. polak Odpowiedz

  Nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze dopoki nie usunal politykow ktorzy dzialali ptzed rokiem 1990 . A na stanowiskach nie zostanął obsadzani ludzie wyksztalceni w danym koerunku i kompetentni a nie jakies sieroty misiewicze

 7. @@@ Odpowiedz

  Boże, ratuj nasz kraj! Czy są jeszcze ludzie prawi, uczciwi????????????
  Jak można deklarować się jako osoba wierząca, uczestniczyć ma mszach, zasłaniać się kościołem i mieć jednocześnie taką zajadłość, wyniosłość w stosunku do drugiego człowieka?
  To co obecnie wyprawiają jest przerażające!!!!

  1. Gdańsk Odpowiedz

   Spokojnie, Pis będzie zamykał tylko najpierw zrobi porządek z prokuratorami i skorumpowanymi sędziami sądzącymi żołnierzy AK i podziemia.

 8. Luk Odpowiedz

  KODziarze, lamenciarze. Olaboga jak tu strasznie, wszystkich zwalniają, terror i faszyzm. Boże ratuj nasz kraj. Mam wam dobrą informacje, właśnie ratuje z waszych pazernych łapsk.

  1. Miś Odpowiedz

   Niech się Pan nie przejmuje komentującymi bo rozmowa czy pisanie z większością z nich jest jak szamotanie się w szambie nie dość że śmierdzi to szambo wciąga i ciężko się wydostać.

  2. janek Odpowiedz

   Nie jestem KODziarzem ani lamenciarzem, nie mam pazernych łap, bo pracuję uczciwie jako pracownik fizyczny. Widzę co dzieje się w tym kraju i nie podoba mi się ta zajadłość. Głosowałem za PIS, ale nie tego się spodziewałem. Drugi raz inaczej zagłosuję.

   1. kargul Odpowiedz

    to w czym drogi Panie widzisz tę nienawiść?w wolnym kraju zagłosujesz na kogo zechcesz ale właśnie teraz masz wolny kraj.przypomnij sobie jak to było kilka lat temu,dzieci na potęgę zabierani rodzinom za biedę,a żeby nie bylo biedniej to matki i ojcowie pracowali za 5 zł/godzinę i tak w kółko…………zanim się coś napisze to należy przemyśleć

 9. Franciszek Odpowiedz

  Głosowałem na PIS, bo rzeczywiście wierzyłem w to, że pomogą odmienić naszą ojczyznę. Częściowo im się to udaje, ale to co wyprawia minister Szyszko woła o pomstę do nieba. Czy Pani premier i reszta rządu naprawdę nie widzi, że ten schorowany alkoholik i oszust podatkowy działa na szkodę naszego wspólnego dobra? Teraz jak widać postanowił wziąć się za nasze suwalskie podwórko! Pozostaje mieć nadzieję, że spotka go za to zasłużona kara boska a wyrządzone przez niego krzywdy nie przekreślą przyszłości pokoleniom, które przyjdą po nas. Boże miej nas w swojej opiece.

 10. Borsuk Odpowiedz

  Dla polactwa, czyli polskiego tłumoka, dobro narodowe jest pojęciem najzupełniej obcym. W parku narodowym tłumok ceni tylko swój interes, bo status parku wydatnie podnosi wartość jego własności. Dlatego marzą się tłumokowi kolonie domów na brzegu jeziora i typowo miejska infrastruktura. Nie dość mu, że jezioro Wigry jest już oczyszczalnią suwalskich ścieków i zamienia się w zastraszającym tempie w bajoro. Tłumok ma więc misję.
  Każdy dyrektor Wigierskiego Parku Narodowego ma u tłumoka przechlapane, bowiem polski tłumok to szczególnie zdradziecka forma okupanta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.