Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza 17 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Tomek Suchocki
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Jak sortować śmieci?

Foto: Radio 5

Giżycko

„Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie” – to hasło przyświeca trzeciej części warsztatów komunalnych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Spytkowie. Podczas nietypowych zajęć dzieci, młodzież a nawet zorganizowane grupy dorosłych mają okazję poznać między innymi zasady działania sortowni śmieci. Szczególny nacisk kładziony jest na propagowanie nowych zasad segregacji odpadów. Najmłodsi i nie tylko mogą spotkać się ze „Zmieszanym Florkiem”, „Suchym Kubą” i „Mokrą Korą”. – A mowa tu o trzech pracowniach – mówi Joanna Ruszczyk z ZUOK Spytkowo.

Jak można zgłosić chęć udziału w warsztatach?

Od stycznia zmienił się system segregacji odpadów. Jak to wygląda po pierwszym miesiącu wprowadzenia zmian?

Szczegóły dotyczące zapisów na zajęcia znaleźć można na stronie Mazurskiego Związku Międzygminnego, który również włączył się w trzecią już część ekologicznego cyklu REKO EKO.

Autor: ds,jwe     Data: 12 lutego 2018

   
Tagi:

1 komentarz

  1. zakretka Odpowiedz

    a o czym mowic wszedzie sterty smieci od rana brudasy grzebiacy po pojemnikach czesto wyrzucajacy z workow smieci na ziemie a i mieszkancy potrafia wrzucac smieci tam gdzie klapa jest otwarta jakby byl problem otworzyc drugi pojemnik nigdy nie widac aby pojemniki byly myte albo teren przy nich byl dezynfekowany mieszkancy znosza te brudy pod prawie oknmi nikt z urzedu czy spoldzielni nie stara sie zabudowac tych smnietnikow tak aby nie straszyly lokatorow az strach myslec co bedzie latem…
    wszak Gizycko to letnia stolica polski.. czy nic nie da sie zrobic w tym temacie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.