Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Jak sprzedawać w sieci za granicą?

14.01.2020

Suwałki

Jak skutecznie sprzedawać swoje produkty za granicą przy użyciu sieci internetowej, uczyli się we wtorek (14.01.20), w Parku Naukowo- Technologicznym w Suwałkach miejscowi przedsiębiorcy. Na zaproszenie Parku, na bezpłatne szkolenie w tym zakresie, zgłosiło się około 30 osób. Podczas spotkania z ekspertem przedsiębiorcy uczyli się, jak korzystać z sieciowych narzędzi i sprawić, aby ich produkty były dostrzegalne. Wbrew pozorom to nie takie proste. W natłoku portali transakcyjnych trudno zaistnieć. Szczególnie na obcym rynku. Dlatego, jak mówi Piotr Sak, specjalista w zakresie narzędzi internetowych, podstawa to właściwa treść ogłoszenia.

Dariusz Bogdan, prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach, przypomina, że szkolenie to nic innego, jak realizacja podstawowej roli Parku, który ma wspierać przedsiębiorczość i wdrażać nowe technologie. Temat wybrano nieprzypadkowo, bo Suwałki leżą na pograniczu i właśnie za granicą warto szukać kupców.

Prezes zwraca też uwagę, że, statystycznie, eksport zapewnia przychody wyższe o 30 procent niż w przedsiębiorstwach, które eksportu nie prowadzą. Jednocześnie najłatwiej sprzedawać drogą internetową.

Autor: AP