Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Jak świętowano Dni Rajgrodu?

08.07.2019

Rajgród

Na sportowo, nie zabrakło również licznych występów artystycznych – przez 3 dni mieszkańcy i przebywający w mieście goście świętowali Dni Rajgrodu.

Chętni wzięli udział w nocnym turnieju piłki nożnej oraz wydarzeniu, pod nazwą iSwimiRun, czyli Mistrzostwach Podlasia i Mazur w pływaniu i bieganiu. Ważnym punktem weekendowego (06-07.07.) programu były występy najmłodszych mieszkańców miasta. Podczas Dni Rajgrodu mieli oni niepowtarzalną okazję, by przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentować swoje umiejętności taneczne i wokalne. Na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ryszewie, z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rajgrodzie , a także Zespołu Tanecznego z Domu Kultury.

Gitarowe rytmy rozbrzmiały za sprawą zespołu Ragit. Obecny skład to właściwie rekonstrukcja zespołu sprzed kilkudziesięciu lat. Młode pokolenie, wzrastające pod okiem rodziców – artystów, postanowiło kontynuować i rozwijać, pod tą samą nazwą, przygodę z muzyką i robić to, co lubi i kocha. O muzyczne plany i inspiracje dziewczyny z zespołu pytał reporter Radia 5, Tomasz Suchocki.

Wszystko rozpoczęło się już w środę (03.07.) koncertem Summertime w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo -Łomża.
– To była trzecia edycja tego wydarzenia – przypomina Ireneusz Gliniecki, burmistrz Rajgrodu.

Na scenie podczas Dni Rajgrodu zaprezentowali się również seniorzy, działający w Klubie Seniora „Stokrotka”. Zebrani mogli obejrzeć spektakl pt.„Gdzie jest zamek?”

Muzyczną gwiazdą wieczoru podczas Dni Rajgrodu był Marcin Siegieńczuk.

Dni Rajgrodu zakończyła wspólna zabawa z zespołem DENSI.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe,ts