Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Jechał pijany kradzionym BMW

13.07.2018

Grajewo 

Jechał pijany kradzionym samochodem i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 30-letniego obywatela Litwy zatrzymali grajewscy policjanci. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (9.07.18) przed północą na drodze krajowej nr 61.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał informację, że na trasie Kolno-Grajewo jedzie BMW, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce skierowano patrol drogówki.

– Funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd, który postanowili zatrzymać do kontroli. 30-letni kierowca przyspieszył i zaczął jechać w kierunku miejscowości Toczyłowo, lekceważąc sygnały świetlne i dźwiękowe – informuje Sylwia Gosiewska, oficer prasowy grajewskich policjantów.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. W miejscowości Miecze kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jaz kanału i zaczął uciekać pieszo w stronę pola kukurydzy. Mężczyzna został zatrzymany przy drodze krajowej nr 61.

Jak się okazało, BMW, którym kierował Litwin, zostało skradzione na terenie Niemiec. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 30-latka prawie promil. Mężczyzna usłyszał zarzuty i niebawem odpowie przed sądem.

Źródło: KPP w Grajewie 
Autor artykułu: ate