Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Jest podstrefa

12.06.2017

To już pewne. W Augustowie jest podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kilka dni temu w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane stosowne rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Dużo na ten temat mówiono w poniedziałek (12.06)  w augustowskim magistracie, gdzie Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył Wojciechowi Walulikowi, burmistrzowi miasta wydruk z Dziennika Ustaw ze stosownym zapisem. Obaj podkreślali, że decyzja rządu daje miastu szansę na rozwój i miejsca pracy.

Podstrefa obejmuje 13,5 hektara gruntów na południu miasta. Samorząd liczy, że ulgi podatkowe wynikające z jej funkcjonowania przyciągną do Augustowa inwestorów, a co za tym idzie miejsca pracy. Leszek Dec, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej liczy, że po powstaniu firm augustowianie nie będą już musieli szukać pracy w zakładach w Suwałkach.

 

Jednocześnie Jarosław Zieliński chwalił postawę augustowskich władz za współpracę z rządem w sprawie utworzenia podstrefy. Wszyscy podkreślali, że decyzje w tej sprawie zapały wyjątkowo szybko, bo w pięć miesięcy, podczas gdy zazwyczaj całość trwa od półtora do trzech lat.