Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Jest woda po awarii wodociągu. Są też zalecenia sanepidu

24.10.2018

Gmina Ełk

Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Ełk po awarii wodociągu mają mają już wodę w kranach. Są jednak zalecenia mówiące o tym, by używać jej jedynie do celów gospodarczych lub spożywać po przegotowaniu.

Problemy z ciągłością dostaw pojawiły się we wtorek (23.10) w godzinach popołudniowych. Z informacji przekazanych Radiu 5 przez Krzysztofa Kurzynowskiego, prezesa Zakładu Usług Gminnych wynika, że doszło do awarii sieci wodociągowej.

Uszkodzeniu uległa rura zlokalizowana między miejscowościami Cheły – Lega. Bieżącej wody nie mieli mieszkańcy miejscowości; Chełchy, Lega, Sędki, Przykopka i Czaple. Na czas awarii wodę pitną dostarczały służby gminne, dystrybucja odbywała się poprzez sołtysów.

Obecnie woda jest już w kranach mieszkańców wspomnianych miejscowości, ale są zalecenia, by do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań z powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, zastosować się do pewnych zasad. Do czasu ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia, w celach profilaktycznych wody należy używać jedynie do celów gospodarczych lub spożywać po przegotowaniu.

Wiesława Małyszko z ełckiego sanepidu w rozmowie z Radiem 5 zapewnia, że wszelkie procedury zostały zachowane. Awaria wodociągu była niezwłocznie zgłoszona do stacji sanitarno-epidemiologicznej. W środę (24.10) inspektorzy pobrali próbki wody, jej wyniki powinny być znane do najbliższego piątku (26.10).

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe