Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Jubileuszowy festiwal Juchy Soundsystem

21.07.2019

Stare Juchy

Stare Juchy po raz kolejny rozbrzmiewały dźwiękami muzyki reggae.

10. edycja imprezy „Juchy Soundsystem – zażywam tylko dźwięków” przyciągnęła w sobotę (21.07) liczne grono fanów pozytywnych brzmień. Na scenie wystąpiły, między innymi, takie gwiazdy jak Junior Stress, Bas Tajpan i Bob One, Tabu oraz węgierski wokalista Gregory G Ras.

-Chociaż pogoda dopisała, to przez moment nie zabrakło niewielkiego deszczu. To taka tradycja – żartował organizator imprezy Michał Łebski.

Inną tradycją imprezy jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację Tymka Szmurło. 11-letni chłopiec, po usunięciu torbieli mózgu, boryka się z licznymi powikłaniami. Jak co roku, po terenie festiwalu poruszali się wolontariusze z puszkami. Jak mówi mama Tymka, Aleksandra Szmurło, to wydarzenie pozwala nie tylko zebrać pieniądze.

Na najmłodszych też czekały atrakcje. Było malowanie buziek, teatry profilaktyczne oraz warsztaty i zabawy.

Była to jubileuszowa, dziesiąta odsłona festiwalu „Juchy Soundsystem – zażywam tylko dźwięków”. Jak na jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć tortu, który pojawił się na scenie.

Była też okazja do wspominania poprzednich edycji festiwalu. Nawiązał do tego w rozmowie z reporterem Radia 5 Marcel Galiński, czyli Junior Stress.

Więcej o festiwalu opowie Zbigniew Ostrowski w swojej audycji „Pozytywnie nastrój” w poniedziałek (22.07) o 20.00.

Patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio 5.

Źródło:Radio 5
Autor: zo