Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Jutro druga tura rozmów

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Druga tura rozmów czeka w  środę (14.03) pielęgniarki i położne z suwalskiego szpitala. Pierwsza, jak informowaliśmy, nie przyniosła żadnych konkretnych ustaleń. Strony rozmawiają, bo pielęgniarki i położne chcą zmian warunków pracy, zwiększenia obsady i tysiąca złotych podwyżki.  O szczegółach mówiły we wtorek (13.03) w Radiu 5 Wiesława Giczewska ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w suwalskim szpitalu i Małgorzata Mackiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Położnych przy suwalskim szpitalu.

Szefowe związków zwracały uwagę, że z roku na rok przybywa im obowiązków, a młode pielęgniarki wybierają pracę na zachodzie Europy, gdzie są lepsze pensje.

Małgorzata Mackiewicz tłumaczyła, że zabezpieczenie odpowiednio licznej kadry leży nie tylko w interesie pracowników, ale też pacjentów. Chodzi bowiem o zapewnienie odpowiedniej opieki.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 13 marca 2018

   
Tagi:

27 Komentarzy

 1. Lolo Odpowiedz

  Rzygać się chce jak zaczynają gadać, że to wszystko w trosce o pacjenta. Nie kłamcie w żywe oczy, tylko mówcie prawdę, że chodzi o jak największą kasę przy jak najmniejszym nakładzie pracy. O to toczyła się gra prowadzona przez lekarzy i pielęgniarki odgrywają ten sam teatrzyk. Dobro pacjenta jest tu na ostatnim miejscu, jeśli ma jakiekolwiek znaczenia.

  1. Pielęgniarka Odpowiedz

   Pielęgniarki chca po prostu pracować za godne wynagrodzenie, bo w tej chwili kasjerka na kasie w Biedronce zarabia wiecej niz pielęgniarka z nocami i świętami. To o czym mówią media czyli dodatek tak naprawdę jest wypłacany w 1/3 i od tego skutki. Proponuję zamienić się proszę Pana zawodami i spróbować tego medycznego”miodu”wg Pana. Nie ma Pan w ogóle pojecia o czym Pan mówi i pisze oraz czystej ludzkiej życzliwości.

 2. Zosia Odpowiedz

  A ja uważam że jak problemem jest to że mają tylko komputerowej roboty ti zatrudnić panie tylko do komputera a 2 położne wystarczą na oddział i nie 3ba będzie dawać podwyżek i bed a się wyrabiać

 3. Pracownik obsługi Odpowiedz

  w całym szpitalu oprócz tych pielęgniarek nikt nie poprze żadnego sporu zbiorowego. Już raz oszukały innych. Tylko im przybywa pracy tak a co inni maja mówić co drogie panie? tylko siebie widzicie. Czemu żadna nie powie ile zarabia. Oprócz stałej pensji dostajecie po 1600 dodatku no oczywiście brutto. Ale to jest kasa. A inni nic nie maja .

  1. wrr Odpowiedz

   Czy ktoś Ci broni strajku? Protestuj, domagaj się , zawalcz o SIEBIE a nie oglądaj się na innych. Zachowujesz się jak dziecko, które liczy że ktoś je weźmie w obronę, nadstawi karku, a Ty łaskawie zbierzesz śmietankę!

 4. Burczek Odpowiedz

  Jeżeli dostaną one to wszyscy inni powinni też odejść od swoich obowiązków i tłumaczyć chcemy podwyżek dla dobra pacjenta. Normalnie żenada.

 5. Pcjent Odpowiedz

  to jest nudne ciągle im mało a mówią,że to dla dobra pacjenta. Proszę nas do tego nie mieszać. Jak walczycie o kasę to dla siebie a nie dla nas pacjentów.

 6. po pcio Odpowiedz

  żałujecie kasy dla naszych pielęgniarek? Jeśli one nie wezmą to weźmie warszawka, albo ci tam w tym Białystoku, zatem lepsze to co dla naszych Pań niż dla bogatych miast. Oni maja nas w d….! Należy rwać wszystko co się da, każda kasę i inwestycje

 7. Lenka Odpowiedz

  ty po pcio piszesz głupoty nie zabieraj głosu jak nie rozumiesz sprawy. Kto Ci zabierze? Może lepiej rozwalić szpital bo wielmożnym Paniom znowu w głowie podwyżki inne grupy zawodowe w miejscu a one ciągle coś mają jak nie dodatek to podwyżki i tak wkoło. I ciągle to dla dobra pacjenta. Tylko ,że pacjent nic tego nie odczuwa a jedynie panie w portfelu ot i tak to jest.

 8. sołtys z Krasnopola Odpowiedz

  larwy do roboty a nie podwyżki po 1000zł Ukrainki niebawem was zastąpia stare pruchna hahha !!!!!!!!!! i za 2000 będą pracować.

  1. ja Odpowiedz

   Ciekawe jak długo Ukrainki będą pracować za 2000 zł w zmniejszonej obsadzie? Jak Ty się z nimi dogadasz jak będziesz leżał rozpłaszczony w szpitalu? Ja pracowałam sama jedna na dyżurze nocnym, mając pod opieką ok. 30 pacjentów. Wiem co to jest obciążenie fizyczne i psychiczne w takich warunkach pracy. Wiadomo komfort pielęgniarki i pacjenta szwankuje. Stres, stres i jeszcze raz stres . To nie produkcja, zrobisz coś źle, albo wcale nie zrobisz, to na nowo to zrobisz na produkcji, a tu przepadło już nie naprawisz pomyłki, czy braku należytej opieki, czy pielęgnacji.

 9. Oskar Odpowiedz

  sołtys piszesz może i dobrze ale nie wyzywaj bo to nie ładnie. Tak masz rację już nie długo paniom podziękujemy jest chętnych coraz więcej.

  1. Krystyna nie pielęgniarka Odpowiedz

   a co ma płeć do pensji, jeśli ja jako kobieta pracuję tak samo jak mężczyzna to chciałabym tyle samo zarabiać. U nas w Polsce jednak za te samą pracę mężczyzna dostaje większą pensję niż kobieta. Wszystko przez takich jak Ty, patologiczne myślenie facetowi należy się więcej.
   A jeśli chodzi o pielęgniarki, one mają najwięcej obowiązków w szpitalach a zarabiają 5 razy mniej niż lekarze.

   1. Lena Odpowiedz

    Tak pielegniarka pracuje tak samo jak facet nie rozsmieszaj mnie kobieto! Tylko wy takie zapracowane ze sil wam brakuje a inni to nie pracuja? Wszyscy inni siedza na dupie dostaja pieniadze tylko biedne pielegniarki orza w szpitalu! Szok normalnie jak czytam wasze wypowiedzi. Chyba te patologiczne myslenie to masz ty! Wybralas takie studia skaczylas to pracuj nikt ci nie kazal byc pielegniarka. A jak ci malo to startuj na lekarza wtedy dopiero bedziesz oplywala w luksusy.

 10. Pan Patryk Odpowiedz

  Mam grzeczne pytanie do Pań ze związków zawodowych (nie mylić z pielęgniarką z powołania):

  Pytanie brzmi:
  Czy jest jakaś górna granica Państwa roszczeń? Chodzi mi o to czy będą Panie żądały w nieskończoność podniesienia płac aż do momentu, w którym będziecie zarabiały tyle co lekarze albo i więcej?

  Pytanie dodatkowe:
  Czy są Panie świadome faktu, że w prywatnych klinikach, przychodniach i szpitalach nie znalazłyby Panie zatrudnienia pomimo imponującego stażu pracy?

  1. Krystyna nie pielęgniarka Odpowiedz

   powalający komentarz…… a Ty dostaniesz gdziekolwiek pracę? Słowami z pewnego czeskiego serialu o szpitalu powiem Ci ” gdyby głupota miała skrzydła fruwałbyś jak gołębica”

   1. Pan Patryk Odpowiedz

    Dostanę pracę w sektorze prywatnym szybciej niż Pani ze związków zawodowych ponieważ mój pracodawca będzie miał pewność, że dotrzymam umowy a nie będę ciągle żądał od niego bezpodstawnego podniesienia płac i wymiany krzesełek.

    Sprawa jest prosta moim zdaniem – jak się robota nie podoba to można się zwolnić.

    Jako podatnik, którego podatki idą (niestety) również na płace pracowników państwowych szpitali (w tym wiecznie nienażartych związkowców ) pragnę tylko wyrazić poparcie dla Pana dyrektora i mam prośbę aby nie uginał się pod terrorem związków zawodowych.

 11. sołtys z Krasnopola Odpowiedz

  idzie wiosna jak tym damulkom cosik nie pasi to widły mam gotowe zatrudnie do wyrzucania obornika, a pewnie i w suwalskim ratuszu znalazła by sie jakas robota chociazby psie kupy zbierać po zimie !!!!!!!!!!! Żadna praca nie hańbi.

 12. suwalskapielegniarka Odpowiedz

  Panie sołtysie jestem pielęgniarką i pracuję na oddziale płucnym w Suwałkach.Przyjęłam Pana słowa z pokorą i przez chwilę zastanowiłam się.Ma Pan rację,że żadna praca nie hańbi.Mam za sobą 30 lat pracy w oddziale.Proszę mi uwierzyć ,za rok ja nie będę miała siły nawet zbierać psiej kupy .Wracając do gnoju i wideł muszę przyznać się,że odbieram to jako formę wypoczynku.Rozrzucając gnój nie muszę myśleć-a smrodek jest o wiele łagodniejszy niż ten szpitalny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 13. sołtys z Krasnopola Odpowiedz

  Szanowna pani pielęgniarko no ja juz zapierdzielam ponad 40 lat i tak nie becze jak wy ,w jednym roku jest lepiej ,w drugim gorzej mi nikt za darmo nic nie daje wszystko zależy od pogody i urodzajów , a jak tak było niedobrze to po jaka cholere trzeba było siedziec w tym zawodzie , no chyba ze się nic innego nie potrafi to juz inna bajka!!!!

 14. Krystyna nie pielęgniarka Odpowiedz

  Czytając komentarze spotykam się z głupimi wypowiedziami małolatów, nie znających życia i wkurzają mnie ale tłumaczę sobie, że to są bardzo młodzi ludzie i życie zweryfikuje ich poglądy. Czytając komentarze „sołtysa” zaczynam tracić nadzieję, że młodzi zmądrzeją jeśli człowiek dorosły pisze tak idiotyczne komentarze.
  Życzę Ci abyś trafił na oddział z 1 pielęgniarką.

 15. Eliza Odpowiedz

  Przyłączam się do życzeń.
  A tak na marginesie -stara ludowa prawda mówi…nie dyskutuj z chamem i prostakiem,bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem!

 16. Katarzyna Odpowiedz

  Szanowni Państwo. Jestem pialęgniarką. Czytam Wasze komentarze i szczerze mówiąc jestem przerażona. Nie tym, że ktoś nas wysyła do gnoju, że nazywa nas larwami- w tym momencie wystawia opinię sam sobie. Jestem przerażona Waszą ignorancją, nieznajomością tematu. Sądzicie, że chodzi nam o pieniądz? Macie rację- o to chodzi! Że nie myślimy o pacjentach> Tu się mylicie. Przychodzicie na SOR, na oddział szpitalny i macie pretensję że pielęgniarka była niemiła, że na czas nie podała leków, że fuknęła na Wasze pytanie i pobiegła dalej. Ale dlaczego? Bo czeka pasjans na komputerze? Nie- strony zewnętrzne w szpitalach są blokowane żeby zapobiec wejściom hakerów. Pobiegła bo się nie wyrabia! Bo są 2 a mają nakarmić 10 leżących. Bo jest 15 zaległych kroplówek. Kto z Was jako rodzina sam zajął się w szpitalu umyciem, przewinięciem, nakarmieniem chorej osoby z rodziny? Pielęgniarce za to płacą- powiecie. Pewnie dlatego młode dziewczyny uczą się tu, a pracują na zachodzie. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, że na studiach pielęgniarka ma więcej godzin nauki niż lekarz, farmaceuta, rehabilitant. Czy są przez to mądrzejsze? W pewnych zakresach nie, w innych TAK. Dużo można pisać, ale po prostu nie chcę przedłużać odpowiedzi. Zanim osądzicie, ZAINTERESUJCIE się tematem. Nie wylewajcie Waszych frustracji. Kto Was obsługuje w szpitalach??? Kto nad Wami nocami czuwa??? Zaczynając pracę na OIT pierwsze co usłyszałam od pani ordynator „musi pani wiedzieć, kiedy OBUDZIĆ lekarza”-. Ona pracowała za 80 za godzinę, ja za 10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.