Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Już wiadomo, że padł rekord!

13.01.2020

Ełk

Ponad 181 tys. zł w Ełku, blisko 19 tys. zł w Prostkach, ponad 9 tys. 800 zł w Starych Juchach i ponad 7 tys. 300 zł w Kalinowie – to ciągle jeszcze niepełne dane ełckiego sztabu po 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo, że nie zliczono jeszcze wszystkich zebranych środków, już wiadomo, że po raz kolejny padł rekord, bowiem w ubiegłym roku w Ełku i okolicznych miejscowościach udało się zebrać nieco ponad 136 tys. zł.

W Ełku Orkiestra zagrała już w sobotę (11.01.). Były pokazy sportowe w SP nr 2 oraz artystyczne w ełckiej galerii. A wieczorem w pubach zorganizowano pierwsze koncerty i licytacje. Podczas wielkiego finału, w niedzielę (12.01.), na ulice Ełku wyszło ponad 300 wolontariuszy. Tradycyjnie nie zabrakło licytacji orkiestrowych gadżetów i atrakcji, które przyciągnęły tłumy ludzi o otwartych sercach, ale i portfelach. Był bieg „Policz się z cukrzycą”, morsowanie w Jeziorze Ełckim, piracka parada ulicami miasta, pokazy, spektakle i licytacje w Ełckim Centrum Kultury.

Zwieńczeniem 28. finału WOŚP w Ełku był koncert zespołu Dubska i światełko do nieba.
Reporter Radia 5, Zbigniew Ostrowski rozmawiał z członkami zespołu. Dymitr Czabański i Diana Rusinek przyznają, że do Wielkiej Orkiestry dołączają co roku.

Ełcki sztab w tym roku zagrał również w Starych Juchach, Kalinowie i Prostkach.

W Starych Juchach podczas licytacji ogromnym zainteresowaniem cieszył się pluszowy Jurek Owsiak, wykonany własnoręcznie przez panią Teresę Mrożek. Mieszkanka Zawad Ełckich każdego roku przeznacza wiele ciekawych przedmiotów na licytację. Są to obrazy i rzeźby, które po zlicytowaniu zasilają konto fundacji. Pluszowego Jurka Owsiaka wylicytowała Pani Zofia Dąbrowska z Lawendowa koło Starych Juch za 500 zł.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe, zo