Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lipniak: Festyn „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”

8 września 2017

W piątek 08 września br. od godziny 10:00 w ogrodach przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Lipniaku już po raz 15-ty spotkamy się w ramach Festynu „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”. W tym roku zmieniona została formuła Festynu. Z zaproszenia do współudziału w Festynie skorzystało 15 placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Festyn rozpocznie się jak corocznie Mszą św. polową w ogrodach przy ŚDS w Lipniaku. Następnie każda z placówek zaprezentuje swój występ artystyczny w ramach Play Back Show, w których tematyką przewodnią są „Cudowne lata 70-te”. Festyn poprowadzony będzie przez DJ Słoma. W trakcie Festynu goście będą mieli możliwość sprawdzenia swojej celności w pokazie Grupy Strzeleckiej oraz poznania specyfiki pracy strażaka podczas prezentacji wykonanej przez Państwową Straż Pożarną w Suwałkach. Dla naszych gości o godzinie 9:30 będą podstawione autobusy ZKM z tyłu Muszli Koncertowej przy ul. Hamerszmita w Suwałkach i Kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza ul. Witosa w Suwałkach.

Rok 2017 jest rokiem bardzo aktywnym w Lipniaku, pod względem udziału  w spotkaniach integracyjno-terapeutycznych, a także aktywności projektowej.
Od lipca br. ŚDS realizuje projekt pt. „Zmotywowaniu możemy więcej” dofinansowany  w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ,,Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ”. Na działania wspierające pozyskano 99.200,00 zł.  Z projektu korzysta 15 osób z niepełnosprawnością wraz z opiekunami, mieszkańców Powiatu Suwalskiego.

Od października br. ŚDS w Lipniaku przystępuje do realizacji projektu pn. „Gotowi na zmiany!”. W ramach ogłoszonego konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 na działania aktywizujące osoby  z niepełnosprawnością z powiatu suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego pozyskano kwotę 1.121.491,96 zł. Projekt ma na celu aktywizację społeczno-zawodową 50 osób  z niepełnosprawnością, poprzez poradnictwo psychologiczne i zawodowe, warsztaty aktywizujące, szkolenia oraz staże zawodowe. Wg planowanych rezultatów projektu zatrudnienie uzyska minimum 10 osób z niepełnosprawnością, w tym 7 osób  z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym. Start 01 października br. Więcej szczegółów będzie na stronie sdslipniak.pl oraz pod numerem tel. 087 562 10 02.

Szczegóły

Data:
8 września 2017