Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Suwałki: Festiwal Siły

12 sierpnia 2018

Najsilniejsi zawodnicy z całego kraju pojawią się w najbliższą niedzielę (12.08) nad Zalewem Arkadia, by wziąć udział w konkurencjach siłowych rozgrywanych podczas zawodów „Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów”. Wydarzenie niemalże od samego początku związane jest z obchodami „Dni Suwałk” i odbywającym się Jarmarkiem Kamedulskim.

Widowiskowa rywalizacja w takich konkurencjach jak: spacer farmera, uchwyt herkulesa, martwy ciąg czy też wyciskanie hantla, gdzie oprócz ponadprzeciętnej siły liczy się także technika i ogólna sprawność, co roku przyciąga nad Zalew Arkadia liczne grono pasjonatów sportów siłowych.

Już od godziny 12:00 przed suwalczanami wystąpi sześciu czołowych zawodników
z Polski: Michał Kopacki, Piotr Czapiewski, Tomasz Lademann, Dariusz Wejer, Michał Węglicki oraz Jakub Szczechowski. Sędzią głównym zawodów będzie sam Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman, sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, pięciokrotny Mistrz Świata Strongman oraz trzykrotny drużynowy Mistrz Świata Par Strongman. Pomagać mu będzie Grzegorz Skowroński – Mistrz Świata Strongman Amatorów w kategorii 105 kg, który tytuł ten wywalczył na zawodach Arnold Classic w 2016 roku.

Oprócz siłaczy swoich sił będą mogli spróbować kibice. Chętne osoby będą mogły wystartować w konkurencjach, gdzie będzie liczyć się przede wszystkim wytrzymałość. Zawodnicy zmierzą się w ćwiczeniach, które z pozoru wydają się proste tj. podciąganie na drążku, brzuszki oraz burpees, czyli jedne z najefektywniejszych ćwiczeń, na które w jednej sekwencji składa się przysiad, deska, pompka oraz wyskok.

Szczegóły

Data:
12 sierpnia 2018