Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kameduli przybyli 350 lat temu..

01.05.2018

Konferencja naukowa otwierająca obchody jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry odbyła się we wtorek (01.05) w Pokamedulskim Klasztorze Wigierskim. To dialog przeszłości z teraźniejszością i przyszłością. Ojcowie kameduli którzy przybyli na miejsce z fundacji króla Jana Kazimierza mieli jedno przesłanie. Dać mieszkańcom nie tylko cywilizację, wiarę, kulturę tradycję, ale również patriotyzm. Jak powiedział biskup ks. Jerzy Mazur, Ordynariusz Diecezji Ełckiej, Wigry są miejscem, gdzie człowiek spotyka się z Bogiem.

Zaproszeni prelegenci rozmawiali o tym jakim ważnym miejscem na Suwalszczyźnie jest klasztor Wigierski. Mowa była także o dziedzictwie materialnym i niematerialnym kamedułów wigierskich. O aktualnych wyzwaniach klasztoru jako miejsca ciszy i odpoczynku św. Jana Pawła II oraz przybywających pielgrzymów i turystów mówił dla Radia 5, ksiądz mgr Łukasz Kordowski.

Dzisiejsza konferencja jest pierwszą z sesji naukowych które odbędą się w roku jubileuszowym. W całym roku czeka nas szereg atrakcji – mówi ksiądz Jacek Nogowski, dyrektor Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji.