Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kamienica pójdzie pod młotek

18.09.2020

Ełk

Kamienicę z 1905 roku na rogu ulic 3 Maja i Mickiewicza chce w drodze przetargu sprzedać ełcki ratusz. Skąd decyzja, by pod młotek poszedł obiekt przy ulicy 3 Maja 11?
Wewnątrz jest 5 lokali miasta, więc wśród radnych miejskich pojawiła się dyskusja- czy nie lepiej, by miasto kamienicę wyremontowało i wygospodarowało tam mieszkania komunalne?
Jak mówi Mirosław Hołubowicz, zastępca prezydenta Ełku, w ratuszu analizowano i takie rozwiązanie.

Szacunki to około 3 milionów złotych. Ta suma mogłaby wzrosnąć- w zależności od tego, co ekipy remontowe znalazłyby w ścianach i stropach budynku z początków XX wieku.

Z kolei lokalami komunalnymi o powierzchni od 145 metrów kwadratowych do ponad 200 potencjalni najemcy nie są zainteresowani, bo nie stać by ich było na czynsz. Gdyby przestrzeń dzielić jednak na mniejsze lokale, mógłby pojawić się problem z doprowadzeniem instalacji wodnej i sanitarnej oraz innych mediów do każdego mieszkania. Te prace wymagałyby zgody konserwatora zabytków. Na razie data przetargu nie została jeszcze ustalona. Znana jest natomiast cena wywoławcza- to 2 miliony 186 tysięcy złotych netto.

Źródło:  Radio 5
Autor: wm