Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kamil Klimek nowym szefem WOSiR Szelment

29.10.2020

Suwałki

Kamil Klimek zastąpi Pawła Żuka na stanowisku prezesa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment. Informację przekazała Radiu 5 Izabela Smaczna-Jórczykowska rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego. Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Nadzorcza WOSiRu.

– Za jego odwołaniem przemawiała przede wszystkim stale pogarszająca się sytuacja ekonomiczna Spółki oraz brak koncepcji jej dalszego funkcjonowania, która uwzględniałaby specyfikę działalności oraz otoczenie gospodarcze. Zarząd Województwa Podlaskiego, po zapoznaniu się z argumentami przedstawionymi przez Radę Nadzorczą, pozytywnie zaopiniował podjętą uchwałę – poinformowała rzecznik.

Kamil Klimek, z wykształcenia jest prawnikiem. Od 2014 roku pracuje w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach na stanowisku Kierownika Działu Sportu, Rekreacji i Marketingu. Jest autorem kilkudziesięciu projektów sportowych. Odpowiadał między innymi za kreowanie i pozycjonowanie marki suwalskiego OSiR oraz „Pogodne Suwałki”, organizację wydarzeń sportowych oraz sprzedaż usług oferowanych przez jednostkę. Od 2016 roku jest wiceprzewodniczącym Kolegium Sędziów Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Kamil Klimek jest też radnym miejskim klubu „Łączą nas Suwałki”.

Autor: AP