Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kibice charytatywnie remontują salę

22.05.2019

Suwałki

Kibice Wigier charytatywnie remontują świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach. Pomysł remontu zrodził się kilka miesięcy temu. W lutym piłkarscy kibice zorganizowali turniej, aby zebrać pieniądze na materiały budowlane. Później przystąpili do remontu. W środę (22.05) z kamerą i mikrofonem odwiedziliśmy ich przy pracy. Wstępne efekty remontu prezentował Mateusz Tarasiewicz z Forza Wigry.

Kibice chcieli skończyć przed Dniem Dziecka. Okazało się jednak, że konstrukcja budynku sprawiła niemiłą niespodziankę i, w związku z tym, potrzeba więcej czasu i pieniędzy. W tym celu kibice urządzili zbiórkę ze sprzedaży szalików i rozważają zorganizowanie kolejnego turnieju.

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach, na czele z kierownikiem Marcinem Butkiewiczem, otacza opieką około 60 dzieci. „Przystań” zapewnia im ciepłe posiłki, miejsce do odrobienia lekcji, ale także atrakcje i pozytywne formy spędzania czasu. Jak mówi Butkiewicz, nieocenieni w tym są kibice, którzy starają się dać dzieciom dobre wzorce oraz służą pomocą. Kierownik przyznaje, że „Przystani” nie stać byłoby na remont sali.

Autor: AP