Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kiedy most będzie zamknięty?

23.04.2018

Siedem zamknięć mostu obrotowego dla ruchu kołowego już podczas majówki. Kierowcy przygotujcie się na utrudnienia.

– Od 28 kwietnia do 6 maja giżycka przeprawa będzie zamknięta przez prawie 5 i pół godziny w trakcie dnia – mówi Grzegorz Moszczyński, dyrektor zarządu dróg powiatowych w Giżycku.

– Otwieranie i zamykanie mostu obrotowego będzie się odbywało w tych samych godzinach co w minionym roku – dodaje Moszczyński.

Wyjątki mogą się zdarzyć.

Pomocna może być też aplikacja most obrotowy, która poinformuje o jego zamknięciu. Szczegółowy wykaz godzin, o których będzie można skorzystać z przeprawy można znaleźć na stronie gizycko.pl. Poza tym, jadąc w kierunku mostu obrotowego kilkaset metrów przed nim zainstalowane są specjalne zegary, które informują kierowców, czy przeprawa jest aktualnie otwarta.

Tymczasem Kanał Niegociński najprawdopodobniej nie ruszy przed sezonem. Jego remont miał potrwać do połowy czerwca, ale – jak informuje Zarząd Gospodarki Wodnej – termin przesunięto i to aż o cztery miesiące. Urzędnicy tłumaczą, że opóźnienie wynika z niespodzianek, na które natknął się wykonawca prac. To między innymi instalacje podziemne, które są w innych miejscach, niż określają to dokumenty.