Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kierowali pod wpływem narkotyków

13.07.2020

Pisz

Kierowcy pod wpływem narkotyków na piskich drogach. W czasie minionego weekendu policjanci z Pisza zatrzymali dwóch takich uczestników ruchu drogowego.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (12.07.20) przed godz. 15.00 na drodze krajowej nr 63 na wysokości miejscowości Kociołek Szlachecki.
Mówi Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji.

24-letni mieszkaniec gminy Orzysz był trzeźwy. Badanie narkotesterem wykazało jednak, że mężczyzna ten znajduje się pod wpływem marihuany. W jego aucie policjanci znaleźli porcję konopi indyjskich, które zabezpieczyli. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w nocy z soboty na niedzielę w Piszu na ul. Dworcowej. Tu uwagę policjantów zwrócił volkswagen, którym jechało trzech młodych mężczyzn w wieku od 15 do 26 lat mieszkających na terenie piskiej gminy.

Jeśli dalsze badania laboratoryjne potwierdzą, że kierowca seata i golfa kierowali pojazdami będąc pod wpływem narkotyków, a zabezpieczone przy nich substancje to środki odurzające grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Radio 5, KPP Pisz
Autor: wk