Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejna odsłona protestu rolników. Utrudnienia wystąpią na DK 65 i DK 16

20.10.2020

region

Rolnicy znów wyjadą na ulice. Mowa o kolejnej odsłonie protestu przeciwko tak zwanej piątce dla zwierząt.

Poprzednio, 7 października , w ogólnopolską akcję włączyli się również rolnicy w regionie. Jadąc kawalkadą złożoną z ciągników i samochodów osobowych, poruszali się z minimalną prędkością m.in. DK 63 z obwodnicy Giżycka w kierunku Orzysza i z powrotem nad Niegocin, by na rondzie w Wilkasach znów zawrócić w kierunku Orzysza.

W proteście, który ma się odbyć w środę (21.10) utrudnień spodziewać się trzeba na drodze krajowej nr 65 oraz na DK 16.

– W godzinach od 9.00 do 15.00 w Prostkach i Olecku zaplanowano dwie manifestacje rolników. Utrudnienia w ruchu wystąpić mogą na trasie Prostki – Ełk – Olecko- poinformował Urząd Gminy w Ełku.

W środę (21.10) utrudnienia w ruchu drogowym pojawią się także na trasie Orzysz-Wierzbiny.

W godzinach od 10:00 do 15:00 wahadłowo będzie jeździło kilkanaście ciągników rolniczych.
Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu informuje o możliwych objazdach. W środę (21.10) jadąc z Pisza do Ełku, należy wybrać trasę alternatywną kierując się z Pisza do Białej Piskiej przez Drygały, Nową Wieś Ełcką do Ełku – radzi Anna Szypczyńska. Zauważyć trzeba jednak, że i na tej trasie protestować będą rolnicy. Chodzi o odcinek „krajowej 65-ki” Prostki-Ełk.

Akcja protestacyjna związana jest ze sprzeciwem dotyczącym ustawy o ochronie zwierząt i obecnie prowadzoną polityką rolną.

Mówi jeden z organizatorów protestu na początku października Dariusz Ciochanowski:

 

Przypomnijmy, utrudnień spodziewać się trzeba w środę (21.10) na DK 65 na trasie Prostki- Ełk – Olecko w godzinach między 9:00 a 15:00. A między godziną 10:00 a 15:00 na DK 16 na odcinku Orzysz-Wierzbiny.

Protestujący będą poruszać się po drogach sprzętem rolniczym z minimalną prędkością.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe