Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejna osoba zatrzymana po zamieszkach

Kolejna, trzydziesta już osoba zatrzymana po noworocznych zamieszkach w Ełku. Policjanci zatrzymali 28-letnią ełczankę, która zachowywała się agresywnie podczas manifestacji zorganizowanej po zabójstwie 21-letniego Daniela. Kobieta rzucała kamieniami w witrynę lokalu gastronomicznego, powodując jej uszkodzenie. 28-latkę udało się zidentyfikować na podstawie zabezpieczonego monitoringu. Mieszkanka Ełku została zatrzymana w swoim mieszkaniu. Była zaskoczona wizytą funkcjonariuszy, jednak nie stawiała oporu. W chwili zatrzymania miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Przypomnijmy, że 28 osób zatrzymanych w niedzielę (1.01) podczas zamieszek usłyszało już prokuratorskie zarzuty udziału w zbiegowisku publicznym. 9 z tych osób usłyszało dodatkowo zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, a 25-letni mężczyzna zarzut niszczenia mienia. Prokurator wystąpił o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Wobec 25 osób prokurator zastosował dozór policyjny.

Kolejny 25-latek został ujęty w poniedziałek (2.01) wieczorem po tym jak rzucał kamieniami w stronę baru z kebabem. Mężczyzna odpowiadał za wykroczenie, przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci podkreślają, że większość osób, które trafiły do aresztu, w chwili zatrzymania znajdowała się pod wpływem alkoholu. Zapowiadają też, że w tej sprawie będą kolejne zatrzymania.

2017-01-04 18:13:13