Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejne protesty w regionie – „spacery” w Ełku, Giżycku, Piszu i Węgorzewie

28.10.2020

Region

Milczący przemarsz ze zniczami w dłoniach- tak ma wyglądać w środę (28.10) w Ełku kolejna odsłona akcji protestacyjnej osób, które sprzeciwiają się ostatniemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Manifestujący spotkają się o godzinie 16:00 przy pomniku Rusałki przy ul. Wojska Polskiego i przejdą przed biuro posła PiS Wojciecha Kossakowskiego.

– Dzisiaj jest też ogólny strajk uczniowski, który także wesprzemy, bo nie zapominamy, że w zjednoczeniu jest siła – mówi Beata Adamczyk, jedna ze współorganizatorek manifestacji w Ełku.

Dzisiejszy protest prowadzony będzie pod hasłem „AKCJA ZNICZ”.
– Niesione przez nas znicze mają symbolizować żałobę w naszych sercach – tłumaczy Beata Adamczyk.

Przypomina też postulaty, jakie przyświecają protestom.

– Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, świeckiego państwa, zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i przede wszystkim dymisji rządu- wylicza.

Akcje protestacyjne odbędą się dziś również w innych miastach w regionie. Z informacji zamieszczonych na profilu facebook’owym Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wynika, że na wspólne „spacery” udadzą się mieszkańcy Giżycka, Pisza i Węgorzewa.

O 17:00 pod hasłem „Pogrzeb Praw Kobiet” rozpocznie się spacer w Giżycku. Manifestanci spotkają się na Pasażu Portowym skąd udadzą się pod giżycką siedzibę PiS-u.

„Spacer po Piszu” rozpocznie się o godzinie 19:00 na Placu Daszyńskiego. ” Pamiętajcie o maseczkach, zachowaniu dystansu oraz kulturze!!! ” -piszą organizatorzy wydarzenia.

” Jednym spacerkiem wolności nie wywalczymy, spacer kobiet Węgorzewo” – to już hasło manifestacji w Węgorzewie. Tutaj organizatorzy informują, że spotykają się o godzinie 18:00 w okolicach poczty.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe