Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Kolejne ulice osiedlowe do przebudowy

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Miasto Suwałki przygotowuje się do budowy nowych dróg osiedlowych, które zaplanowano w budżecie miasta na ten rok. Koszt wszystkich inwestycji to aż 10 570 000 zł. W piątek (12.01) ogłoszony został przetarg na budowę ul. Zastawie. W sumie w tym roku zostanie przebudowanych 10 dróg i wybudowana jedna zupełnie nowa. – Część to inwestycje kontynuowane po roku 2017, inne to zupełnie nowe ulice – tłumaczy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Od kilku już lat kładziemy ogromny nacisk na drogi osiedlowe. Efektem tego są utwardzone praktycznie w całości osiedla: Hańcza, Zielona Górka czy Kamena oraz Staszica. Te wszystkie inwestycje zostały zrealizowany w ostatnich latach – precyzuje Prezydent. W 2017 roku podpisane zostały umowy na budowę ulic: Włocławskiej, Legnickiej, Katowickiej i Gorzowskiej. Prace zakończą się w czerwcu. Jest też umowa na ul. Krzywólka. W tym roku pierwszy przetarg dotyczy ulicy Zastawie. Mieszkańcy tej części miasta bardzo często zwracali uwagę na konieczność poprawy stanu nawierzchni ulicy dojazdowej do ich osiedla. Dlatego w 2016 roku ulica Zastawie została przebudowana do wysokości ogródków działkowych. Droga przeszła kompletną modernizację. Poszerzono ją do 7 metrów, ma nawierzchnię asfaltową, a nie jak pierwotnie – z płyt betonowych. Ponadto powstały nowe chodniki i ścieżka rowerowa a także oświetlenie. W tym roku inwestycja będzie kontynuowana. Wykonany zostanie kolejny odcinek – od ogrodów działkowych do zjazdu na osiedle przy ul. Zastawie. Kolejne ulice, na które lada moment będą ogłaszane przetargi to: ul. Falka, która wygrała w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski, ulice Kazimierza Wielkiego i Bolesława Śmiałego, a także Mariana Piekarskiego. Ul. Mariana Piekarskiego jest zlokalizowana w południowej części miasta, to jedna z dróg dojazdowych do ul. Raczkowskiej. Nie ma tam nawierzchni ani chodników. Obecnie jest ona projektowana. Dokumentacja ma być wykonana do 30 kwietnia 2018 r. Rozstrzygniecie przetargu, podpisanie umowy i przekazanie placu budowy powinno odbyć się w lipcu tego roku. Zakres prac obejmie wykonanie układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą ulic, zjazdy publiczne oraz indywidualne, a także chodniki, oświetlenie i pełną infrastrukturę podziemną.

Autor: UM Suwałki     Źródło: UM SuwałkiData: 12 stycznia 2018

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. mieszkaniec Odpowiedz

    Panie Prezydencie, co jest ze zmianą planu zagospodarowania ul. Zarzecze. Oby nie było kombinacji z pewnym hotelarzem, pamięta pan, władza nigdy nie jest dana na zawsze.

  2. kibic 68 Odpowiedz

    Chodnikiem ze stadionu i wybudowanej hali przez Zarzecze (rozwidlenie dróg na ul. Zarzecze) kibice idą do zabytkowej byłej łażni (po remoncie)i , przy okazji porządkuje się część bulwarów rzeki od strony zachodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.