Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejne zatrzymania członków grupy sutenerów

21.01.2020

powiat ełcki

Są kolejne zatrzymania w powiecie ełckim osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji.

Najpierw, w październiku ubiegłego roku, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili 10 agencji towarzyskich działających na Mazurach i Podlasiu. Wtedy w Ełku zatrzymano 4 mężczyzn. Ci usłyszeli zarzuty i czekają na rozprawy w areszcie śledczym.

– Teraz zarzuty usłyszały kolejne dwie osoby – 29-letnia kobieta i o trzy lata młodszy od niej mężczyzna – mówi Rzecznik Prasowy Prokuratury Krajowej Prokurator Ewa Bialik.

Prokurator ustalił, że zatrzymana kobieta mogła zajmować się dostarczaniem środków antykoncepcyjnych kobietom pracujących w agencjach, natomiast mężczyzna wyszukiwał lokale, które były wykorzystywane w tym procederze. 29-latka i 26-latek odpowiedzą za swoje czyny z wolnej stopy. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu.

– Tym samym w sprawie jest już 6 podejrzanych osób – dodaje prokurator Bialik.

Grupa, według ustaleń prokuratury, osiągnęła z nierządu korzyści w wysokości nie mniejszej niż 350 tysięcy złotych.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm