Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejni nietrzeźwi na drogach

20.10.2020

Suwałki/Augustów

Nietrzeźwą kierującą, która uszkodziła zaparkowany pojazdy i odjechała z miejsca zdarzenia zatrzymali suwalscy policjanci. W poniedziałek (19.10.20) około 15.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o kolizji na jednym z parkingów na Osiedlu Północ.

Jak ustalili w rozmowie ze świadkami, kierująca seatem, wyjeżdżając z parkingu, uderzyła w zaparkowanego nissana i odjechała. Mimo prób zatrzymania, nie reagowała. Dalszą jazdę kierującej uniemożliwił dopiero młody mężczyzna, który podbiegł do jadącej autem i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Okazało się, że za kierownicą seata siedziała nietrzeźwa 52-latka. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dwóch nietrzeźwych kierowców wyeliminowali z ruchu augustowscy policjanci. Pierwszy z nich wpadł w sobotę (17.10.20) przed 11.00 w gminie Nowinka. Badanie alkomatem 62-latka wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu.

Tego dnia niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem. 35-latek wydmuchał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Oprócz tego okazało się, że mężczyzna posiada już aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: IW
Źródło: KMP Suwałki, KPP Augustów