Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejni nietrzeźwi za kółkiem

11.08.2020

powiat suwalski

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend suwalscy policjanci. Jeden z nich wywrócił się skuterem, drugi jechał bez uprawnień, a trzeci zderzył się z motocyklem.

W piątek, przy ulicy Reja uwagę mundurowych zwrócił kierujący skuterem, który wykonując manewr skrętu w lewo przewrócił się. Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei w sobotę, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że od strony Augustowa w kierunku Suwałk jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący bmw. Policjanci przy ulicy Utrata zatrzymali go do kontroli. Badanie wykazało w organizmie kierowcy ponad promil alkoholu. Oprócz tego 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Rutka Tartak. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla, wskutek czego najechał na tył pojazdu. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażerka jednośladu trafili do szpitala. Kierujący mercedesem 59-latek, od którego policjanci czuli silną woń alkoholu, odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości wobec czego pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Autor: IW
Źródło: KMP Suwałki