Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejny anonim na J. Zielińskiego

16.11.2018

Suwałki, Sejny, Augustów, Grajewo

Kolejny anonim w sprawie sytuacji w podlaskiej policji otrzymała Bożena Kamińska, posłanka Platformy Obywatelskiej. Tym razem nadawcą pisma mają być funkcjonariusze z Sejn, Augustowa i Grajewa.

W anonimie dziękują parlamentarzystce, że ta wstawiła się za nimi przeciwko ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu. Twierdzą, że to, co niedawno posłanka powiedziała o sytuacji w suwalskiej komendzie, to dopiero wierzchołek góry lodowej.

W anonimie czytamy: „W Policji pracujemy po 20 lat i proszę mi wierzyć, nigdy nie było takich cyrków, co za ministra Zielińskiego!!! Policjanci w województwie są zmuszani podkreślamy zmuszani do uczestniczenia w mszach świętych!!! Durnych nikomu niepotrzebnych uroczystościach, do których angażowani są policjanci zamiast pracować na ulicy. Teraz policjant to ma chodzić do kościoła, a nie na służbę.”

Dalej jest tylko gorzej: „Mamy dość chodzić do kościoła za tym panem. Proszę nie wierzyć w zapewnienia komendantów, że policjanci idą z własnej woli! Są zmuszani po to by ten pan patrzył, jak to służby się pięknie organizują, modlą się w kościołach. Do tego przyjeżdża on ciągle
przekazać radiowóz, to dać coś innego. Oczywiście wtedy ma być więcej policjantów około 20 i tak musimy przychodzić na wolnym na trzy cztery godziny by zadowolić tego pana! I tak mamy mało wolnego, bo wszędzie brakuje policjantów. Kiedyś, jak przyjeżdżał ktoś naprawdę ważny np. komendant wojewódzki raz na dwa trzy lata to było święto. Zobaczyć taką osobistość, a teraz na nazwisko Zieliński wszystkich policjantów ciąga na wymioty, bo ile to można, no ile??”

Na koniec nadawcy zwracają się do parlamentarzystki z prośbą: „Szanowna Pani proszę zrobić wszystko, by tego barona odwołać ze stanowiska dopóki jeszcze policjanci chcą służyć, bo jeszcze trochę tych jego uroczystości i ludzie nie wytrzymają będą odchodzić z pracy. „

Pod pismem nie ma nazwisk. Jest tylko wpis: Policjanci z Sejn, Augustowa oraz Grajewa.

Przypomnijmy, że niedawno pismo, w podobnym tonie, mieli wystosować do posłanki policjanci z Suwałk. Bożena Kamińska przedstawiła jego treść na forum sejmowym, czym wywołała swoistą burzę.

Autor: AP
Źródło: Biuro Poselskie Bożeny Kamińskiej