Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolejny damski bokser zatrzymany

12.10.2020

Pisz

Piscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Ruciane- Nida podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną.
Mężczyzna podczas ostatniej awantury domowej uderzał głową kobiety o ścianę.

Sprawca przemocy został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania się do konkubiny, jakiegokolwiek kontaktu z nią oraz nakaz niezwłocznego opuszczenia mieszkania.

Informacje, że kobiecie może dziać się krzywda funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie otrzymali w piątek (09.10.20) Wtedy doszło do kolejnej awantury domowej w domu na terenie jednej z miejscowości na terenie gminy.

– Patrol natychmiast pojechał sprawdzić co się dzieje pod podanym adresem – mówi Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji.

Na miejscu policjanci zastali 32-letniego mężczyznę i jego partnerkę. Kobieta była wyraźnie przestraszona. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny. Z uwagi na to, że 32-latek stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób został zatrzymany w policyjnym areszcie. Rodzina objęta została procedurą „Niebieska karta”.

Kryminalni szczegółowo wyjaśniają, przez co musiała przechodzić gnębiona kobieta.

Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek od ponad 2 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną. Awantury wszczynał będąc pod działaniem alkoholu. W trakcie kłótni wyzywał pokrzywdzoną i poniżał ją słownie. Do tego popychał i podduszał oraz niszczył sprzęty domowe. Podczas ostatniej awantury złapał kobietę za szyję i uderzał jej głową o ścianę. Zdaniem śledczych przemoc stosowana przez 32-latka nabierała na sile. Sprawca przemocy, będąc pod działaniem alkoholu, zachowywał się co raz bardziej agresywnie i nie kontrolował już w żaden sposób swojego zachowania.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Ruciane- Nida usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad konkubiną.

Został również objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania się do partnerki na odległość mniejszą niż 20 metrów i zakaz bezpośredniego kontaktowania się z nią.

Znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: Radio 5
Autor: wk